Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Jaká závažná onemocnění postihují ženy aneb pomůže speciální pojištění „PRO NI“

Info ikona
Jak se pojistit proti vážným ženským nemocem

Není žádným tajemstvím, že se ženy dožívají vyššího věku než muži. Průměrná délka života českých žen aktuálně činí 82 let, což podle statistik představuje zhruba o šest let delší život než v případě českých mužů.

Promotion | 21. 04. 2023

Podobný poměr bychom přitom našli ve většině vyspělých zemí. Neznamená to ovšem, že by se ženám vážná onemocnění vyhýbala. Některé nemoci naopak postihují především či výhradně ženskou část populace. Víte, jaké to jsou? A že je možné se proti nim pojistit?
 

Ženské zbraně proti nemocem

Lékařské průzkumy ukazují, že za delší život vděčí ženy mimo jiné pohlavnímu hormonu estrogenu, který je až do nástupu klimakteria poměrně spolehlivě chrání například před vyšším výskytem kardiovaskulárních chorob, jež celosvětově představují nejčastější příčinu úmrtí. Ženy také obvykle méně často kouří, pijí méně alkoholu, v menší míře je trápí i obezita. Ženy navíc bývají vůči svému zdraví zodpovědnější. Pravidelněji chodí na preventivní prohlídky k praktickému lékaři a také o poznání častěji než muži navštěvují specialisty. A jen tak na okraj: mezi nejstaršími lidmi na světě pravidelně nacházíme více žen než mužů.

Ženy a jejich nemoci

Přesto existuje řada vážných onemocnění, s nimiž se musí vypořádávat především ženská část populace. Na rizika mnohých z nich se ostatně zaměřují dlouhodobé preventivní kampaně. Těm se v posledních letech podařilo výrazně zvýšit povědomí naší populace o nebezpečích, jaká pro zdraví žen představují například nádorová onemocnění, mezi nimiž zaujímá přední místo především rakovina prsu či rakovina děložního čípku.

Životní pojištění v ženském rodě

Na specifická rizika, která na ženské zdraví číhají, ovšem pamatují také pojišťovny a nabízejí na míru šité varianty pojištění vážných onemocnění pro ženy. Pojištění vážných onemocnění kryje rizika závažných onemocnění společná všem dospělým, ale v případě speciálního „ženského“ pojištění je navíc rozšířeno o nejčastější nemoci, které postihují primárně či výhradně ženy.

Pokud si tedy vyberete například variantu pojištění vážných onemocnění „PRO NI“ z nabídky pojišťovny Kooperativa, bude sjednané životní pojištění zahrnovat rizika rakoviny prsu a rakoviny ženských orgánů, tedy dělohy, děložního čípku, vaječníků či vejcovodů.

Speciální – pro ženy navržená pojištění – mohou rovněž zahrnovat a zohledňovat pojištění specifických rizik v období těhotenství a po porodu, mezi něž patří jak případné úmrtí rodičky při porodu, tak vrozené vady narozených dětí (např. Downův syndrom, Edwardsův syndrom, Patauův syndrom, Spina bifida či vrozenou svalovou dystrofii).

Pojištění pro ženy ale může poskytnout vítanou pomoc i v případě narození vícerčat, tedy tří a více narozených dětí, které sice přináší spoustu radosti, ale také nemálo starostí. S dobrým pojištěním ale i takovéto náročné životní situace zvládnete překonat snadněji.

Měření