Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Dubaj 2.0: nové atrakce, které musíte vidět a zažít

Info ikona
Dubaj

Dubaj není jen pouhým městem, ale spíše globálním fenoménem, který láká k odhalení tajemství celý svět. Stojí zde jako moderní zázrak, kde se pohádkové vize střetávají s neuvěřitelnými technologickými vymoženostmi. Myslíte, že v Dubaji najdete jen největší nákupní centra na světě a nejvyšší mrakodrapy? Ani omylem. Dubaj představuje synonymum pro inovace a nekonečnou ambici.

Promotion | 7. 09. 2023

V posledních letech prošla Dubaj významnou transformací a nyní nabízí turistům širokou škálu nových atrakcí, které překonávají tradiční pojetí dovolené a cestování. Jaké novinky tento perlový klenot Spojených arabských emirátů nabízí? Nahlédněte do futuristického světa Dubaje, který znamená víc než jen zlatem ozdobenou poušť.

Jako V.I.P.

Cloud 22, umístěný v prestižním hotelu Atlantis The Royal, přináší nevídaný standard luxusu a exkluzivity. Tento střešní bazén je vyhrazen pouze pro hosty hotelu, což vám garantuje možnost sdílet vodní hladinu s celebritami a VIP osobnostmi. Odtud můžete obdivovat jedinečné panorama na Arabský záliv a Palm Jumeirah, a to buď z komfortu dvoupatrových altánů nebo na pohodlných ponořených lehátkách v 90metrovém “nekonečném” bazénu. Opalování se tady stává ještě lákavějším, když k tomu přidáte gurmánské pochoutky z francouzské a středomořské kuchyně.

Info ikona
Cloud 22

V jiném světě

Když vkročíte do tohoto impozantního prostoru s rozlohou přes 12,000 čtverečních metrů, ocitnete se v multimediálním světě plném špičkových vizuálních a zvukových efektů. Dvanáct jedinečných zón, každá s vlastním příběhem, společně tvoří komplexní zážitek známý jako AYA. Začínáte v zóně Aurora, jádru celého dobrodružství, kde vás očekává interaktivní dotyková technologie. Odtud vás průvodci zavedou skrz další unikátní sféry, jako kvetoucí Flora, Tides a The River.

V prostoru zvaném Drift si můžete odpočinout na šikmé podložce, kde nad hlavou umístěná projekce a jemné vibrace vytvářejí iluzi levitace. V zóně Falls, kde zvukové efekty ovlivňují vodu, naleznete kouzelné kapky, jež se zdají vznášet vzhůru a otevírají dveře do vodního světa. Co je navíc fascinující? Každá zóna se dynamicky mění podle toho, kdo se v ní nachází, což znamená, že žádné dvě návštěvy nebudou identické.

 

Info ikona
AYA

Let balonem

Proleťte se v neuvěřitelné výšce 300 metrů nad ostrovem Palm Jumeirah. Z vyhlídkového balonu naplněného heliem, známého jako The Dubai Balloon, získáte neopakovatelný panoramatický výhled na Dubaj. Optikou celého světa se jedná o opravdu unikátní atrakci. Během desetiminutového letu balonem vás čeká naprosto jedinečná perspektiva pohledu na Palm Jumeirah a v jasném počasí lze dohlédnout až ke slavnému mrakodrapu Burj Khalifa a centru města. Dokonce si můžete balon rezervovat výhradně pro sebe. Není právě tohle místo ideální k žádosti o ruku, firemnímu shromáždění nebo k oslavě narozenin?

Info ikona
let balonem

Park, kde nic nechybí

V parku Mushrif si můžete užít grilování, pozorování místních druhů ptáků nebo procházku botanickou zahradou s celou rodinou. Park nabízí několik restaurací a speciální spoty určené ke grilování nebo k uspořádání pikniku. Toužíte po pohybu? Najdete tady i sportovní vybavení jako bazén, cyklistické trasy nebo třeba fotbalové hřiště. Různorodá fauna a bohatá vegetace v Mushrif Parku nabízejí ideální pozorovací podmínky pro zážitky s ptáky, kteří se typicky vyskytují na Středním Východě.

Mezi větvemi stromů můžete spatřit druhy jako timálie šedá, vrabec hnědoramenný nebo slavík sibiřský. S trochou štěstí se vám může předvést i výreček plavý, který je obvykle vidět ve stromech blízko mešity nebo při hledání potravy v trávě.

Pro zpestření dne plného dobrodružství park nabízí další zábavné aktivity. Dětská hřiště, různé hry a jízda vláčkem zaujmou především mladší návštěvníky. Během prázdnin se tu v divadelním areálu dokonce pořádají i hudební akce.

Info ikona
park
Měření