Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Květnové svátky: Kdy jsou obchody otevřené? 1. května nakupujte, 8. května relaxujte

Každý rok mnozí z nás přemýšlejí o tom, jak to vlastně je s otevírací dobou obchodů během státních svátků, zejména nyní, kdy se blíží květnové svátky. Jak si naplánovat nákupy, aby nebyl výlet do obchodu zbytečný? V redakci Marianne jsme pro vás připravili aktuální přehled otevíracích dob během svátečních dnů, abyste si mohli své plány snadno a bez stresu zorganizovat.

Jana Szkrobiszová | 29. 04. 2024

Všichni pracující, a nejen oni, se tento rok těší na první dvě středy v květnu, kdy si mohou užít volno. Tyto dny jsou příležitostí k plánování různých akcí a oslav. Zvláště zaměstnanci v sektoru služeb často oslavují Svátek práce, který připadá na 1. května, prací, zatímco 8. května, kdy slavíme Den vítězství, si mnozí včetně prodavaček mohou užívat zaslouženého volna.

Jak bude otevřeno o květnových svátcích

Ano, 1. května není jen čas lásky, ale také čas nakupování. Obchody budou mít normální otevírací dobu, takže každý si může v klidu nakoupit. 8. května je ideální den vyrazit do přírody nebo na výlet, proto si vše potřebné zajistěte již den dopředu.

Podle zákona o prodejní době v maloobchodech mohou zůstat otevřeny jen obchody s prodejní plochou do 200 metrů čtverečních, prodejny na letištích, nádražích či ve zdravotních střediscích, velkoobchody, lékárny a čerpací stanice.

Mohlo by se vám líbit

Stačí přestat nakupovat tuto pětici věcí do domácnosti a ušetříte tisíce korun: Pokušení číhá v řetězcích i v květinářstvích

Známe to všichni. S internetovým nakupováním je všechno ještě mnohem jednodušší a pak se nestačíme divit, jak se nám doma hromadí věci a peníze na účtu mizí raketovou rychlostí. Jak rozpoznat, co skutečně potřebujeme a co je pouhý rozmar?
marianne.cz

Jak bude vypadat otevírací doba obchodních řetězců 8.května

Albert – na Den vítězství zůstanou prodejny Albert obvykle uzavřeny stejně jako mnohé další maloobchody. Výjimkou je Albert hypermarket v DOC Mercury v Českých Budějovicích, který se nachází v dopravním uzlu a spadá pod zákonné výjimky umožňující otevření.

Billa – v tento den bude většina prodejen BILLA zavřená. Otevřené však zůstanou tři prodejny: BILLA na Letišti Václava Havla, na Hlavním nádraží v Praze a prodejny BILLA stop & shop na čerpacích stanicích Shell, které zůstanou v provozu i během svátku.

Globus – žádnou výjimku nemá a zůstává tento den zavřený.

Kaufland – žádnou výjimku nemá a zůstane uzavřen.

Lidl – stejně jako Globus také Lidl zůstane zavřený v souladu se zákonem o prodejní době v maloobchodech.

Makro – tento řetězec se řadí mezi velkoobchody, které jsou určené pro velkoodběratele, a proto na něj neplatí zákon o regulaci otevírací doby maloobchodů. Dle informací na webových stránkách zůstane Makro otevřené i v dny, kdy jsou maloobchody zavřené.

Penny Market – žádnou výjimku nemá a zůstane uzavřen.

Tesco – situace s otevírací dobou obchodů Tesco na 8. května je specifická. Větší prodejny Tesco zůstanou zavřené, avšak menší obchody Tesco Express, na které se zákon o regulaci prodejní doby nevztahuje, budou otevřené.

Související články

Zdraví
Rozlučte se s nepohodlnou obuví: 5 pádných důvodů, proč nosit barefoot boty

Rozlučte se s nepohodlnou obuví: 5 pádných důvodů, proč nosit barefoot boty

Krása
Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Zábava
Kvíz: Poznáte slavné módní kousky a návrháře podle jediného obrázku?

Kvíz: Poznáte slavné módní kousky a návrháře podle jediného obrázku?

Móda
Jako rebelka z 90. let: Do módy se vrací kraťasy jorts. Jak je stylově nosit?

Jako rebelka z 90. let: Do módy se vrací kraťasy jorts. Jak je stylově nosit?