Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

3 tipy na kuchyňské vychytávky domů či na chalupu!

Přemýšlíte, jak si usnadnit práci doma či na chalupě, zdravěji se stravovat nebo třeba netrávit tolik času v kuchyni? Připravili jsme pro vás pár vychytávek, které vám spoustu činností dokážou zjednodušit. Pojďme se podívat, které to jsou.

Promotion | 14. 05. 2020

Kouzelná fritéza

Všichni máme rádi smažená jídla, ale zároveň víme, že se jedná o velmi nezdravý způsob stravování. I tady však lze najít zlatou střední cestu. Horkovzdušná fritéza Delimano umí připravit pokrmy zcela bez tuku. Nepřidáváte do ní olej, proto nevzniká přepálený tuk a jídla v ní připravovaná nejsou zbytečně mastná, ale přitom jsou lahodná a křupavá. Ideální způsob, jak připravit například smažený sýr bez „reálného smažení“.

pr

Krájení potravin

O nezbytnosti konzumace vlákniny se asi nemusíme příliš rozepisovat. Příprava salátu však může být někdy pořádná fuška, a proto je potřeba se na ni pořádně vyzbrojit. Základem je samozřejmě ostrý nůž a škrabka. Pokud ale přemýšlíte, jak připravovat jídla rychle a snadno, vyzkoušejte kráječ na zeleninu. Kráječe Nicer Dicer mají tu výhodu, že jsou malé a kompaktní, extrémně ostré, přenosné a hlavně bezpečné. Mohou vám tedy s přípravou oblíbených salátů pomoci i vaši nejmenší.

pr

Sada Nicer Dicer obsahují 3 různé nástavce, které vám umožní krájet na 4 různé způsoby:

  • Silnější plátky

  • Tenké plátky

  • Měsíčky

  • Kostičky

Tip: přesvědčte se, zda vám nechybí ještě například pekáče, koše na vaření nebo jiné kuchyňské potřeby!

Baterie s elektrickým ohřevem

Třetí a poslední praktická vychytávka se hodí hlavně na chatu či chalupu – zkrátka všude, kde není zavedena teplá voda. Baterii jednoduše nainstalujete místo běžné vodovodní baterie a stejně se i ovládá. Puštěním vody se v baterii sepne spínač, který vodu automaticky ohřívá. Na chalupě, kde nemáte zavedenou teplou vodu, budete mít nádobí umyté mnohem rychleji.