Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

35 striktních pravidel, kterými se musí řídit královské děti

Info ikona
Charlotte a George

Říkáte si, že děti s modrou krví mají bezstarostné, ba přímo královské dětství? Možná vás překvapí, kolik náročných a leckdy předpotopních pravidel musí dodržovat.

Kdo z nás si v dětství nehrál na prince či princeznu? Představovali jsme si pompézní život na zámku, skříně přeplněné nadýchanými šaty a královské bály, na kterých bychom protancovali střevíce. Jenže dětství a dospívání v královské rodině rozhodně není bezstarostné či zábavné. Naopak, královské děti jsou vystaveny striktním pravidlům, která musí chtě nechtě dodržovat.

Některá pravidla mají dlouhou historii, například to, že urození chlapci musí nosit šortky namísto kalhot, jiná vznikla jako reakce na současnou dobu. Nutno dodat, že určitá pravidla mohou královské potomky opravdu zamrzet. Věděli jste, že královské děti musí přijímat dary, ale pouze hlava monarchie rozhoduje o tom, zda si daný dáreček ponechají?

Další přísná pravidla, která musí královské děti dodržovat, najdete v galerii.

Pravidla pro královské potomky
Mohlo by se vám líbit

45 přísných pravidel, která musí britská královská rodina dodržovat

Každá rodina má svá pravidla. Bez nich by to nešlo. Ta královská jsou ale optikou dnešní moderní doby často zastaralá a kolikrát pěkně bizarní. Pojďme si na ně posvítit.
marianne.cz
Zdroj článku