Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Inspirace na nové knížky? Sledujte knižní influencery

Info ikona
Kniha

Na Instagramu se můžete inspirovat nejen posledními trendy v oblasti módy a kosmetiky, ale také knižními novinkami.

Vybrali jsme pro vás několik zajímavých “bookstagramerů”, kteří svou sociální síť zasvětili pouze knihám. 

@luciezel

Pokud jste dodnes nežili v díře, pak vám určitě neuniklo jméno Lucie Zelinková. Tahle žena si dokázala podmanit snad celý knižní svět a na jejím Instagramu ji sleduje přes 72 tisíc sledujících. Lucka čte rychlostí blesku, a tak se každý týden můžete seznámit s minirecenzičkama či tipem na novou knihu. Sledování Lucky Instagramu je sice přínosné pro našeho vnitřního estéta, avšak peněženka při návštěvě knihkupectví pláče. 

@bookscalling

Jakub chce jednoduše inspirovat ostatní k tomu, aby kniha byla součástí každé kabelky. Není totiž nic lepšího, než využít každou volnou vteřinku ke čtení. Navíc teď začal nahrávat podcast Meandry dětské literatury, ve kterém společně s hosty probírá nejrůznější zákruty literatury pro děti a mládež. Zároveň vám Jakub poskytne tipy na skvělé kavárny, kde si můžete nejen počíst, ale zároveň dopřát skvělou kávu nebo zákusek. Ideální Instagram pro všechny, kteří milují knihy i výborné kafe. 

Mohlo by se vám líbit

@inquisitivebookworm

Všichni se asi shodneme na tom, že anglické knížky mají krásné obaly. Pokud se tyto knihy navíc spojí s fotografickým umem Ann, pak vznikne bookstagram jako malovaný. Pokochejte se dokonalými fotkami, ve kterých hrají hlavní roli knihy, a zároveň načerpejte trochu inspirace na anglické čtivo. Anny profil je k tomu přímo stvořený. 

@janebenesova

Atmosféra Jany Instagramu by se jednoduše dala popsat jako "hygge". Útulno, knížky, kafíčko, to je přesně to, co potřebujete k tomu nejlepšímu knižnímu zážitku. Jana vám doporučí nejpovedenější knižní kousky, které mají čestné místo v její vymazlené knihovně. 

@hlavaplnaknih

Jak už název Instagramu napovídá, Kamila Hřavová naprosto podlehla knihám! Kromě toho, že jich má plnou hlavu, má jich také plný Instagram, na kterém se můžete inspirovat a nalákat na novou četbu. Kamila má navíc i svůj Youtube kanál, na kterém můžete sledovat videa, jak jinak, než o knihách. 

@penny_and_books

Stručně, jasně, výstižně, takové recenze na knížky najdete pod fotkami na Instagramu Karolíny Skácelové a přesně takové vám přijdou vhod, když dočtete knížku a hledáte, kterou otevřete jako další. Pokud ale chcete obsáhlejší shrnutí jejích přečtených knih, popovídá vám o nich ve svých Instastories.

Zdroj info: autorský článek

Mohlo by se vám líbit