Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Interiér auta jako pojízdná galerie! Nahlédněte do indických taxíků

Takové taxíky v Evropě nepotkáte...

Cesty taxíkem jsou pro mnohé z nás noční můrou. Nástupní poplatek, nepříjemná vůně a astronomický účet dělá z taxíku dopravní prostředek, který si objednáme jenom v nejkrajnějším případě. Kdybychom ale žili v Indii, dost možná bychom taxíky naopak vyhledávali. K tomuto odvážnému rozhodnutí nás inspirovala Rachel Lopezová, která na Instagramu zveřejňuje fotografie z interiérů indických taxi. A světe div se, je to hotová pastva pro oči. 

Co auto, to originál 

Křiklavé potisky, obrovské pestrobarevné květiny, ovocná mísa i elegantní vzor! Ne, to nejsou nové módní trendy, nýbrž stropní potisky, které můžete vidět v indických taxících. Na tento fenomén upozornila Rachel Lopezová, a to prostřednictvím fotografie na svém Instagramu. "V dubnu 2017 jsem vyfotila první snímek stropu taxi. Bylo to čokoládově hnědé pozadí pokryté jahodami v nepřirozených odstínech," popisuje Rachel a dodává, že se následně rozhodla v této "stropní" sérii pokračovat. 

Taxi
Zdroj: @thegreaterbombay

Dnes už má Rachel Lopezová více než 10 tisíc sledujících a fanoušci stále přibývají. "Mnoho přátel i cizinců mě označuje na fotkách z taxíků, které si stopli v Bombaji. Zároveň mi místní obyvatelé píšou, že až díky mně věnují barevným stropům a kaali peeli pozornost," dodává Rachel. Mimochodem kaali peeli je indické označení pro taxíky, které mají černou barvu a žlutou střechu. Pokud jste někdy viděli bollywoodský film, rozhodně v něm projel i kaali peeli. 

Byli jste někdy v Indii? A jeli jste kaali peeli?

ČTĚTE TAKÉ: Designérka na cestách! Rafinovanost indického designu

Titulka

MARIANNE AŽ DO SCHRÁNKY S POŠTOVNÝM ZDARMA

Časopis Marianne si nyní můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.