Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Kalábrie – zažijte Itálii jinak!

Info ikona
Kalábrie

Milujete Itálii a všechno, co k ní patří – od historických památek přes krásnou přírodu po výtečnou kuchyni? A už jste navštívili malebnou Kalábrii, nejpohodovější oblast Itálie?

Promotion | 9. 12. 2022

Dovolená v Kalábrii je vhodná pro všechny. Pokud patříte mezi milovníky pláží, budete nadšeni, neboť zdejší pláže patří mezi nejkrásnější v Evropě. Najdete tu jak ty široké s jemným pískem, tak ty menší romantické a obklopené skalnatými útesy. To vše samozřejmě doplňují dvě křišťálově čistá moře – Tyrhénské na západě a Jónské na východě. 

Pokud toužíte po aktivní dovolené, můžete využít nabídky suchozemských i vodních sportů, jako je například paragliding, orientační běh, rafting či potápění. Ochuzeni nebudou ani příznivci přírody a pěší turistiky, neboť kalábrijské národní parky nabízejí mnoho stezek a úchvatnou podívanou. Pro zájemce o historii je pak v Kalábrii mnoho kostelů, klášterů, hradů, zámků a dalších významných míst.

Info ikona
Kalábrie

A která místa tedy určitě stojí za návštěvu? Jednoznačně městečko Tropeakteré bývá označováno jako perla Tyrhénského moře. A není divu, křivolaké uličky historického centra vás okouzlí svou atmosférou. Pod městem se navíc nachází jedna z nejznámějších kalábrijských pláží s jemným bílým pískem a azurovým mořem. Celý výlet můžete završit ojedinělým gastronomickým zážitkem, a to zmrzlinou z červené cibule, která je hlavním produktem města Tropea. 

Ideálním cílem je také letovisko Pizzo ležící na útesu nad Tyrhénským mořem. I zde najdete krásné pláže, čisté moře a gastronomický zážitek, tentokrát v podobě zmrzlinového dezertu Tartufo, který si jistě zamilujete. Dominantou města je hrad Murat, pojmenovaný podle Napoleonova švagra, který zde byl vězněn a popraven. 

Za srdce Kalábrie bývá označována oblast mysu Capo Vaticano, na jehož vrcholu stojí maják Belvedere. Atmosféru místa dotvářejí také domy vytesané ve skalách a výhled na Lipárské ostrovy, sopku Stromboli a Sicílii. Mezi nejfotografovanější místa Kalábrie patří Pentedattilo neboli město duchů, které bylo opuštěné v roce 1783 při velkém zemětřesení. 

Info ikona
Kalábrie

Milovníci přírody mohou navštívit národní park Pollino, který je největším v Itálii. Nachází se zde spousta chráněných rostlin a živočichů. Mezi nejznámější místní atrakce patří Ďáblův most, k němuž se váže legenda o vychytralém zemědělci a ďáblovi. Velmi pěkný je také národní park Sila, vhodný pro pěší turistiku a další outdoorové sporty.  

Info ikona
Kalábrie

Během dovolené v Kalábrii si můžete udělat výlet také na nedaleké Liparské ostrovy, jež jsou zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Najdete zde okouzlující černé pláže, bahenní jezírka, činnou sopku Stromboli a překrásnou rozmanitou krajinu. Plavit se lze také na ostrov Dino s vápencovými útesy a mnoha jeskyněmi vhodnými k potápění.

Poznejte tuto perlu jižní Itálie na vlastní kůži. Čeká vás nezapomenutelná dovolená snů, ze které se vrátíte plní energie a krásných zážitků! 

Info ikona
Kalábrie
Měření