Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Samsung pomáhá plnit mladým lidem jejich kariérní sny

Každý jsme měli v mládí nějaký sen o tom, co bychom chtěli v budoucnu dělat, čím bychom chtěli být nebo čím bychom se chtěli živit. Všude se píše, „Jdi za svými sny“, „Když chceš, dokážeš vše, co si přeješ“, jenže, co když žijete v situaci, která vám to nedovolí a v cestě za splněním svého snu vám neustále hází klacky pod nohy?

Karolína Peřinová | 28. 11. 2018

Naštěstí je tu projekt Tvoje Šance, který má pod palce společnost Samsung. Podporuje mladé lidi ze znevýhodněného prostředí, aby mohli dosáhnout své vysněné kariéry. Letos vybrali devět vyvolených z Česka a Slovenska, kterým osud zatím příliš nepřál. Dominik, Honza, Jára, Kristína, Luboš, Simona, Stela, Veronika a Zoltán získali materiální i finanční podporu na realizaci svých kariérních snů. Během víkendových workshopů se díky odborníkům rozvíjí v práci s technologiemi, rozšiřují si obzory ve finanční gramotnosti a zlepšují se v osobní prezentaci. Cílem programu je úspěšně nastartovat jejich kariéry a přiblížit je k životním snům, jako je návrat na univerzitu, vlastní e-shop, kariéra politika nebo psycholožky.

Chci se stát právničkou, a pomáhat tak lidem v nouzi.“ Veronika, 19, Brno

Účastníky vybrala společnost Samsung ve spolupráci s neziskovou organizací Nadání a dovednosti, která organizuje projekty zaměřené na podporu různě znevýhodněných mladých lidí a jejich začlenění do společnosti. Komise při jejich výběru kladla důraz na co největší odhodlání překonávat životní překážky a motivaci pomáhat svým rodinám a blízkým.

jkj

Jedním z cílů projektu Samsung Tvoje šance je výchova pozitivních vzorů pro vrstevníky účastníků. Věříme, že právě pozitivní vzory dokáží člověka motivovat k píli, vytrvalosti a těm nejlepším výkonům. A to je přesně to, co mladí lidé, jejichž rodina není v nejkomfortnější situaci, potřebují. Vidět, že se vyplatí poprat o své šance a jít životnímu štěstí naproti,“ vysvětluje Zuzana Mravík Zelenická, ředitelka CSR projektů společnosti Samsung pro Českou republiku a Slovensko,

„Ráda bych se zabývala managementem, psychologií, a především byla ve styku s lidmi, kterým bych chtěla pomáhat.“ Kristina, 17, Žilina

Politik, podnikatel nebo mediální hvězda

Díky projektu se svému snu už přiblížilo spoustu mladých lidí. Např. Zoltán ze Slovenska se chce stát politikem a s pomocí moderních technologií měnit svou domovinu k lepšímu. Také by rád motivoval mladé lidi k zájmu o politiku a navíc se rozhodl kandidovat ve svém rodném městě do zastupitelstva za stranu Progresívne Slovensko. Velmi nadějně se jeví i cesta osmnáctileté Stely z Brna. Ta chce veřejnost vést k odpovědnějšímu přemýšlení o vlastním těle, zdraví a životním stylu. Motivuje ji k tomu její vlastní souboj s rakovinou štítné žlázy.

kkk

Ocenění za přínos

Projekt nyní za svůj přínos získal ocenění Gesto roku 2018. Je udělováno firmám, které v Česku nejúspěšněji přispívají ke vzdělávání mladých lidí. „Z ocenění projektu Tvoje Šance mám velikou radost nejen kvůli Samsungu a organizaci Nadání a Dovednosti, ale především kvůli našim devíti letošním účastníkům, kteří na sobě za poslední měsíce neuvěřitelným způsobem zapracovali. Každý z nich si je už mnohem jistější ohledně svého budoucího směřování, což je v jejich sociálním prostředí spíše výjimečné. Jejich nadšení a samozřejmě i ocenění Gesto roku 2018 nás jen utvrzují v tom, že i další ročník projektu Tvoje Šance pro mladé nadějné osobnosti bude mít skutečně smysl,“ říká Zuzana Mravík Zelenická, která na slavnostním vyhlášení ve čtvrtek 15. listopadu převzala cenu za obě organizace.