Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Samsung pomáhá plnit mladým lidem jejich kariérní sny

Každý jsme měli v mládí nějaký sen o tom, co bychom chtěli v budoucnu dělat, čím bychom chtěli být nebo čím bychom se chtěli živit. Všude se píše, „Jdi za svými sny“, „Když chceš, dokážeš vše, co si přeješ“, jenže, co když žijete v situaci, která vám to nedovolí a v cestě za splněním svého snu vám neustále hází klacky pod nohy?

Karolína Peřinová | 28. 11. 2018

Naštěstí je tu projekt Tvoje Šance, který má pod palce společnost Samsung. Podporuje mladé lidi ze znevýhodněného prostředí, aby mohli dosáhnout své vysněné kariéry. Letos vybrali devět vyvolených z Česka a Slovenska, kterým osud zatím příliš nepřál. Dominik, Honza, Jára, Kristína, Luboš, Simona, Stela, Veronika a Zoltán získali materiální i finanční podporu na realizaci svých kariérních snů. Během víkendových workshopů se díky odborníkům rozvíjí v práci s technologiemi, rozšiřují si obzory ve finanční gramotnosti a zlepšují se v osobní prezentaci. Cílem programu je úspěšně nastartovat jejich kariéry a přiblížit je k životním snům, jako je návrat na univerzitu, vlastní e-shop, kariéra politika nebo psycholožky.

Chci se stát právničkou, a pomáhat tak lidem v nouzi.“ Veronika, 19, Brno

Účastníky vybrala společnost Samsung ve spolupráci s neziskovou organizací Nadání a dovednosti, která organizuje projekty zaměřené na podporu různě znevýhodněných mladých lidí a jejich začlenění do společnosti. Komise při jejich výběru kladla důraz na co největší odhodlání překonávat životní překážky a motivaci pomáhat svým rodinám a blízkým.

jkj

Jedním z cílů projektu Samsung Tvoje šance je výchova pozitivních vzorů pro vrstevníky účastníků. Věříme, že právě pozitivní vzory dokáží člověka motivovat k píli, vytrvalosti a těm nejlepším výkonům. A to je přesně to, co mladí lidé, jejichž rodina není v nejkomfortnější situaci, potřebují. Vidět, že se vyplatí poprat o své šance a jít životnímu štěstí naproti,“ vysvětluje Zuzana Mravík Zelenická, ředitelka CSR projektů společnosti Samsung pro Českou republiku a Slovensko,

„Ráda bych se zabývala managementem, psychologií, a především byla ve styku s lidmi, kterým bych chtěla pomáhat.“ Kristina, 17, Žilina

Politik, podnikatel nebo mediální hvězda

Díky projektu se svému snu už přiblížilo spoustu mladých lidí. Např. Zoltán ze Slovenska se chce stát politikem a s pomocí moderních technologií měnit svou domovinu k lepšímu. Také by rád motivoval mladé lidi k zájmu o politiku a navíc se rozhodl kandidovat ve svém rodném městě do zastupitelstva za stranu Progresívne Slovensko. Velmi nadějně se jeví i cesta osmnáctileté Stely z Brna. Ta chce veřejnost vést k odpovědnějšímu přemýšlení o vlastním těle, zdraví a životním stylu. Motivuje ji k tomu její vlastní souboj s rakovinou štítné žlázy.

kkk

Ocenění za přínos

Projekt nyní za svůj přínos získal ocenění Gesto roku 2018. Je udělováno firmám, které v Česku nejúspěšněji přispívají ke vzdělávání mladých lidí. „Z ocenění projektu Tvoje Šance mám velikou radost nejen kvůli Samsungu a organizaci Nadání a Dovednosti, ale především kvůli našim devíti letošním účastníkům, kteří na sobě za poslední měsíce neuvěřitelným způsobem zapracovali. Každý z nich si je už mnohem jistější ohledně svého budoucího směřování, což je v jejich sociálním prostředí spíše výjimečné. Jejich nadšení a samozřejmě i ocenění Gesto roku 2018 nás jen utvrzují v tom, že i další ročník projektu Tvoje Šance pro mladé nadějné osobnosti bude mít skutečně smysl,“ říká Zuzana Mravík Zelenická, která na slavnostním vyhlášení ve čtvrtek 15. listopadu převzala cenu za obě organizace.

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě