Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu pro lepší atmosféru

Info ikona
Ultrazvukový difuzér na Notinu

Přejete si krásně provonět domácnost a navodit příjemnou atmosféru? Pak potřebujete difuzér. V poslední době jsou však velmi populární ultrazvukové difuzéry, které umí taktéž zvlhčovat vzduch. Znáte rozdíl mezi ultrazvukovým a klasickým difuzérem?

Promotion | 24. 01. 2022

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu a difuzér má nádržku na vodu, do které dáte vodu a esenciální olej. Vydává ultrazvukové vibrace, které vytváří mlhu a rozptylují olej do vzduchu. Naproti tomu klasický difuzér rozptyluje kapičky esenciálního oleje vzduchovým tryskovým čerpadlem.

Zvlhčovač nebo difuzér?

U ultrazvukového zvlhčovače si tedy můžete sami jednoduše zvolit, zda máte zájem pouze o zvlhčení vzduchu, nebo i provonění místnosti. Buď ho naplníte jenom vodou, nebo přidáte pár kapek esenciálního oleje.

Některé difuzéry jsou navíc vybaveny i vestavěným světlem, takže fungují také jako lampička. Jsou ideální do pokojíčků malých dětí, jež mají strach ze tmy. Difuzéry s barevným světlem se dají využít i pro chromoterapii. Jedno zařízení tedy může být univerzální pro mnoho použití.

Podle čeho si ultrazvukový zvlhčovač vzduchu vybrat?

Vhodné je pohlídat si, jak hlasitý zvlhčovač je. Ty tiché můžete nechat zapnuté i přes noc, což se hodí například tehdy, když máte rýmu. Při rýmě oceníte dýchání vlhkého vzduchu. Za druhé se podívejte, do jaké vzdálenosti dokáže šířit vůni.

Zajímavý údaj je, kolik esenciálního oleje spotřebuje. Existují difuzéry, jež nabízí různé režimy uvolňování vůně, což vám pomůže olejem šetřit při zachování příjemné atmosféry.

Roli samozřejmě hraje i design. Difuzér by měl být malý, nenápadný, přesto stylový. Perfektním kouskem je například ultrazvukový aroma difuzér a zvlhčovač vzduchu Bud White od Bloomy Lotus ve tvaru zavinutého poupěte lotosového květu. Dopřejte své domácnosti originální kousek a svému organismu voňavý vzduch.