Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

V pořádku, nebo za hranou? Finská premiérka se nechala vyfotit s hlubokým výstřihem

Okolo finské premiérky je v posledních dnech pěkně rušno. Neobvykle velký zájem vyvolal snímek Sanny Marinové, na kterém je zachycena v saku s hlubokým výstřihem. I když mnozí tuto fotografii odsoudili, valná část země se za svou premiérku postavila. Tomu se říká podpora v zádech!

Finská premiérka Sanna Marinová patří k političkám, o kterých je v pozitivním slova smyslu stále slyšet. Nejenže se snaží Finsko hnát kupředu, ale především dokazuje, že věk je jenom číslo. Vždyť ve svých čtyřiatřiceti letech byla v jednu chvíli nejmladší předsedkyní vlády na světě. Nutno podotknout, že o toto prvenství ji v lednu 2020 připravil rakouský premiér Sebastian Kurz. Sanna Marinová jednoduše dokazuje, že ženy v politice mají své místo, a zároveň naznačuje, že k moderní politice patří rozhovory v lifestylových časopisech nebo komunikace na sociálních sítích.

Fotografie, za kterou se (ne)stydí

Na začátku října se ve finských trafikách objevil časopis Trendi. Na tomto sdělení by pravděpodobně nebylo nic překvapivého, kdyby na jeho titulní stránce nebyla zvěčněna premiérka Sanna Marinová v černém saku s hlubokým výstřihem. Snímek, na kterém není vidět „nic víc“, překvapivě vzbudil vášnivé reakce nejen z řad veřejnosti, ale také politiků. Někteří Sanně zatleskali za její odvahu i krásu, jiní zdůrazňovali, že fotografie je nevhodná a neslučuje se s postavením premiérky země. „Pokud bych to měla zobecnit, byli to muži, kteří říkali, že tato fotka neměla vzniknout. Naopak ženy vyjádřily Sanně podporu,“ říká Mari Paalosalo-Jussinmäki, publisherka ženských časopisů v mediálním domě A-lehdet, který vydává i časopis Trendi.

Podpora nejen na sociálních sítích

Za premiérku se postavilo mnoho uživatelů sociálních sítí. Někteří dokonce vyfotili podobný snímek, který doplnili o hashtag #ImWithSanna nebo #supportSanna. Slova podpory našla Sanna Marinová také u dalších finských politiků, kterým vzniklá fotografie nedělala žádné vrásky. Navíc mnozí poukazují na fakt, že mužští politici se čas od času také vyfotí bez trička. Jenom si vzpomeňme na legendární fotografie ruského prezidenta Vladimira Putina, nebo bývalého australského premiéra Tonyho Abbotta. Ani jeden ze zmíněných mužů nesklidil za svou fotku tolik rozporuplných komentářů jako Sanna Marinová.

Mohlo by se vám líbit

Svjatlana Cichanouská: Naděje i revoluce je rodu ženského

elle.cz

Kdo je Sanna Marinová?

Nová krev! Tak lze označit Sannu Marinovou, která už v šestadvaceti letech byla zvolena do městské rady města Tampere. Kariérní tempo nabralo u mladé Finky takové obrátky, že se o rok později stala předsedkyní městské rady a v roce 2015 byla zvolena za Sociálnědemokratickou stranu do parlamentu. Pomyslného politického Olympu dosáhla Marinová v prosinci 2019, kdy se ve svých čtyřiatřiceti letech stala finskou premiérkou.

Právě nízký věk vyvolal v některých lidech rozpaky, které však Sannu Marinovou vůbec neznepokojily. "Nikdy jsem nepřemýšlela o svém věku nebo pohlaví, přemýšlím nad důvody, kvůli kterým jsem šla do politiky, a také nad věcmi, které nám pomohly vyhrát důvěru voličů," řekla Marinová v rozhovoru pro The Guardian. Nutno podotknout, že Sanna Marinová není jedinou mladou ženou ve finské politice. Levicový svaz vede dvaatřicetiletá Li Anderssonová, stejně stará Katri Kulmnuniová stojí v čele Finského středu a čtyřiatřicetiletá Maria Ohisalová vede Zelený svaz. Vypadá to, že Finsko dalo vale konzervativnímu smýšlení.

Mohlo by se vám líbit

Svatba finské premiérky Sanny Marinové dobyla sociální sítě

marianne.cz

Související články

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Životní styl
Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Jak si v práci vyjednat lepší plat a podmínky: Klíčem jsou důkladný průzkum a realistická očekávání

Životní styl
Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Profesionálně vařit jsem začal z hecu, říká semifinalista MasterChefa a módní návrhář Pavel Berky

Životní styl
Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě

Lelí Hnidáková z Lelí's Cupcakes: Nápad na sladké podnikání se zrodil na svatební cestě