Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Víte, na co se soustředit při výběru zahradního grilu?

Grilovací sezóna je v plném proudu a vy jste ještě stále neměli čas si pořídit pořádný zahradní gril? Poradíme vám, jak na to, abyste si také mohli dopřát křupavou zeleninu, brambory či pořádný flák steaku.

Promotion | 27. 07. 2019

Hlavní možnosti ve světě grilů…

V čem se od sebe liší grily na jednotlivé typy paliv?

  • Grily na elektřinu – skvělé pro využití v domě či bytě, případně na balkoně. Neprodukují žádný kouř, takže nebudete obtěžovat sousedy, a jsou skladné. Pokud tedy bydlíte ve městě a chcete si užít grilování v pohodlí svého bytu, je pro vás elektrický gril jako dělaný.

  • Plynové grily se zase velmi snadno udržují – respektive je téměř udržovat nemusíte. Neprodukují žádný kouř ani spaliny a vždy budete mít maximální kontrolu nad plamenem. Nevýhoda plynových grilů je ta, že jsou cenově trochu náročnější.

  • Grily na dřevěné uhlí jsou oblíbenou klasikou. Jsou levné a připravíte na nich všechny grilované dobroty stejně chutně jako na jiných typech grilů. Musíte však nejprve rozdělat oheň, nechat jej dohořet a grilovat pak na žhavých uhlících. Tyto typy grilů však vyžadují neustálé hlídání a uklízení nepořádku.

pr

Tip: Podle expertů na grilování se pokrmy připravené na obou typech grilu v chuti nijak neliší. Pokud se tedy obáváte, že budou pokrmy připravené na briketách jinak cítit, vaše obavy jsou zbytečné. Rozžhavené brikety samy o sobě žádné aroma nevydávají, a tudíž nijak neovlivňují aroma připravených pochoutek.

Je lepší gril na dřevo, nebo na plyn?

Pokud máte rodinný domek, nejspíš se budete rozhodovat mezi grilem na dřevo a grilem na plyn. Možná vám s rozhodováním pomůže zodpovězení několika otázek:

Tip: Mrkněte na Vetroshop.cz, kde kromě grilů přídíte i další vybavení na zahradní párty – zahradní nábytek, nádobí, grilovací náčiní i zahradní altány, houpačky, karimatky. Kromě jiného zde najdete i další vybavení jako například džbány, hrnky, skleničky, kelímky, tácky zkrátka vše, co se vám bude na zahradní akci hodit.

pr

4 tipy podle čeho se rozhodnout:

  • Chystáte se gril často převážet? Zatímco s grilem na dřevěné uhlí se manipuluje poměrně snadno, plynový gril není určený k častému převážení – vzhledem ke své váze i velikosti.

  • Kolik by měl stát? Pořízení grilu na dřevěné uhlí není finančně náročné, zatímco plynový gril vyžaduje větší investici.

  • Jde spíše o párty a posezení nebo lpíte na profesionálním výsledku? Na plynovém grilu bude pokrm připravený rychle, navíc můžete snadno regulovat teplotu a gril je okamžitě připraven k použití. Gril na dřevěné uhlí je třeba na grilování připravit, nelze na něm tak snadno regulovat teplotu, ale zase vám poskytne ten pravý grilovací zážitek.

  • Budete se o gril hezky starat? Pokud se rozhodnete pro pořízení grilu na dřevěné uhlí, je třeba počítat s jeho pravidelnou údržbou a častou manipulací s popelem a rozpálenými briketami. Ale nemyslete si, že plynový gril údržbu nevyžaduje – čas od času je třeba pořídit novou plynovou bombu a pravidelně čistit rošt.