Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

4 rady pro boj s vráskami kolem očí

Objevují se už kolem pětadvacátého roku a postupně se prohlubují a prohlubují. Díky nim vypadáme o poznání starší. Řeč je o vějířkách vrásek kolem očí.

Redakce Marianne | 16. 10. 2012

Kůže na obličeji je asi 2 mm silná, kůže kolem očí je však mnohem slabší, a proto náchylnější. Má jen 0,5 mm, takže se na ní snadno podepíše vítr, světlo či sluneční paprsky. Své stopy zanechají i pláč, smích, mnutí očí a mimika. S přibývajícími lety navíc naše pleť ztrácí pružnost i elasticitu. To jsou všechno důvody, kvůli kterým byste měla kůži kolem očí věnovat zvláštní pozornost.

1) Nikdy nechoďte spát nalíčená

Přes noc si potřebuje odpočinout i kůže kolem očí. Proto pamatujte na to, že i kdybyste byla unavená sebevíc, musíte se vždy a za všech okolností odlíčit. Nejlépe pak speciálním přípravkem k odlíčení očí, který obsahuje vitamin A, E, F, kolagen, ceramidy nebo výtažky z aloe vera. Tyto látky napomáhají regeneraci pokožky a zpomalují tvorby vrásek. Jako bonus navíc zabraňují lámaní řas.

2) Pořiďte si oční krém

Kromě toho, že si na obličej každý večer nanesete výživný noční krém, nezapomínejte na speciální krém na kůži kolem očí. Kosmetička Lucie Drajková radí: „Oční krém je nutné nanášet každý večer i ráno. Trochu krému aplikujeme na bříška ukazováčku a prostředníčku a jemně rozetřeme po celé oblasti citlivé pokožky kolem očí. Aby se krém vstřebal hluboko do kůže, můžeme jej jemně vklepat. V průběhu spánku se veškeré obličejové svaly uvolní, účinné látky z krémů se dostanou hluboko do kůže a nastartují proces obnovy a regenerace.“

3) UVA paprsky jsou vašimi nepřáteli

Sluneční paprsky dokážou proniknout hluboko do kůže a tam natropí pěknou paseku. Kůže předčasně stárne, tvoří se vrásky a pigmentové skvrny. Máte tři možnosti: buď si pořídíte brýle s UV filtrem, které citlivou pokožku kolem očí bezpečně skryjí, nebo budete mít po ruce krém na opalování (nezávisle na ročním období či počasí), popřípadě si pořídíte make-up s UV faktorem.

4) Myslete na svou pokožku i u oběda

Špenát, mrkev, rajčata, paprika, řeřicha, pomeranče, meruňky, šípek či vejce. Když si pravidelně dáte některou z těchto potravin, které obsahují důležitý vitamin C, bude si vaše tělo umět samo vyrobit ochranný kolagen a bude pak pružnější. Vitamin C pomáhá také při nadměrné pigmentaci pokožky a efektivně působí proti vráskám.

Související články