Přejít k hlavnímu obsahu
Krása

Barvy vlasů, které budou letos na jaře trendy

Info ikona
Vlasy

Kadeřnické salony jsou sice zavřené, ale to neznamená, že nemůžeme snít o nové barvě vlasů. Inspirujte se aktuálními trendy, které vsází na přirozené, měděné či pastelové odstíny.

Ještě před rokem bychom se bez problému objednali ke kadeřnici, ukázali požadovaný střih a barvu, užili si dvouhodinovou péči a odcházeli domů s pocitem lehké hlavy. V současné době můžeme o podobném komfortu pouze snít a malovat si, jaké to bude, až se kadeřnické salony znovuotevřou. A aby nám čekání lépe utíkalo, můžeme se prokousat současnými vlasovými trendy a barvami vlasů, které v letošním roce budou hrát prim. Už teď vás upozorňujeme, že rok 2021 nebude žádná velká divočina.

Brondes

Hnědá vám přijde nudná a v blonďaté barvě se cítíte jako barbie? Pak se vaše vlasy zrodily pro brondes, aktuální trend, který si pohrává s odstíny a vytváří specifickou barvu na pomezí blond a brunet. Pokud chcete dokonalou brondes barvu, vsaďte na měděné a medové odstíny, které provedou s vlasy hotové zázraky. Inspiraci můžete čerpat například od zpěvačky a herečky Jennifer Lopez, která propadla trendu brondes už v září loňského roku.

Pařížská bruneta

Pokud je něco, co nás karanténa naučila, pak je to láska k přirozenosti a jednoduchosti. Rozloučili jsme se s křiklavými odstíny vlasů, řekli sbohem platinové blond a vzali na milost přirozenou hnědou, která dominovala našim vlasům po celou základní a střední školu. Pravdou ale zůstává, že některé odstíny hnědé nejsou úplně „šmrnc“. S tím si naštěstí poradí hnědá barva s příznačným názvem pařížská bruneta, která vás promění ve smyslnou a elegantní brunetu. Věřte, že tuhle barvu by vám záviděla i Emily in Paris.

Tmavé odrosty

Stydíte se za své tmavé odrosty, které vám dělají společnost během pandemie koronaviru? Vypadá to, že byste na stud měli zapomenout. V letošním roce budou odrostlé vlasy „in“, díky čemuž se nemusíme stresovat z dalšího odrostlého pramínku. Mezi vlasovými experty se navíc proslýchá, že návrat trendu ombré je na spadnutí.

Celistvý odstín

Klíčem ke krásným a upraveným vlasům je v letošním roce jednoduchost. Vsaďte na jeden odstín barvy, který bude zdobit celé kadeře. V tomto ohledu se ale vyplatí, když zainvestujete do péče a dopřejete vlasům bezmezný lesk a objem. Jedině tak jednolitá barva vynikne a vy budete vypadat jako bohyně. Dobrou zprávou je, že tento vlasový trend bude slušet doopravdy každému.

Opatrný návrat "pastelek"

Možná si vzpomínáte na dobu, kdy ženy experimentovaly s barevnými vlasy a nebály se sáhnout po modré, zelené nebo fialové barvě. Letos budeme k nevšedním barvám přistupovat s respektem a pouze některým odstínům dovolíme, aby ovládly naše vlasy. Konkrétně půjde o pastelové tóny fialové a růžové.