Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Chcete na jaro krásnější pleť? Osvojte si před koupelí tento rituál!

Je to procedura, na kterou nedají dopustit modelky v čele s Mirandou Kerr a Gisele Bündchen nebo třeba herečka Gwyneth Paltrow. Nezabere moc času, skoro nic nestojí a přitom po ní zůstává zářivá a jemná pokožka. Řeč je o suchém kartáčování pokožky těla.

Soňa Kotulková | 10. 03. 2016
Proč to dělat? Ne náhodou bývá suché kartáčování začleněno do mnoha profesionálních tělových procedur – když k tomu přidáte např. bahenní zábal, máte postaráno o detox a podporu iminuty. Kartáčováním se také zvyšuje průtok lymfy, pokožka je po něm jemnější, protože se jím odstraňují odumřelé buňky (v podstatě tato metoda nahrazuje peeling) a současně se uvolňují póry. A co víc, kartáčování prý odbourává stres a může vás nabíjet energií! Mimo to má také skvělý vliv na unavené a přetažené svaly – to ocení zejména sportovci.
 
Jak na to? Než si vlezete do vany nebo do sprchy, masírujte jemnými krouživými pohyby od kotníků směrem nahoru (viz obrázek). Kůže může jemně zčervenat, ale pozor, nikdy ji nedřete! Musí to být příjemné! Celá procedura by neměla zabrat více než 7 minut. Pokožku poté umyjte a ihned ji ošetřete tělovým mlékem, krémem nebo tělovým olejem. Vynikající je například kokosový olej, kůže po něm bude hladká a vláčná!
efc090bbaa5326213256c62ea5f672aa copy
 
Kde koupit? Není to žádná věda, skvělé kartáče zakoupíte např. v DM drogeriích.
 
 

Související články