Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Co o vás vypovídá profilová fotografie na sociálních sítích?

Měníte profilový obrázek ob týden? Nedáte dopustit na klasické selfie? Nebo vaše profilovka skýtá fotografii s partnerem? I když by se mohlo zdát, že profilový obrázek je maličkost, nad kterou můžeme mávnout rukou, opak je pravdou. Ponořte se s námi do tajů profilovek a zjistěte, co o vás fotografie prozrazuje.

studie z roku 2016 naznačila, že existuje souvislost mezi osobnostními rysy a volbou profilového obrázku. Ačkoliv se studie zabývala ryze twitterovskou profilovkou, závěry lze aplikovat na profilové obrázky napříč sociálními sítěmi. Výzkumníci například zjistili, že svědomití a milí uživatelé projevují ve svých profilových obrázcích silné pozitivní emoce. Naopak vnímaví a upřímní uživatelé preferují estetické fotografie.

Mohlo by se vám líbit

Sociální sítě jako novodobý zabiják partnerských vztahů

Kdo ti to zase píše? Proč ji sleduješ? Kdy si dáš naši společnou fotku na Instagram? Tři otázky, které přinejmenším svrbí na jazyku všechny ženy, které mají po svém boku uživatele sociálních sítí.
marianne.cz

Taje profilové fotografie

Na profilové fotky si posvítila také koučka Francesca Tighinean, která ve svém tiktokovém videu představila různé druhy profilových fotek, a následně poodhalila osobnostní rysy daného uživatele. Pokud jste například extrovert, pak podle Francesci Tighinean máte velmi barevné fotografie, a leckdy jste na nich v obklopení přátel. Jakmile ale máte profilovou fotku, na které jste zachyceni se svým partnerem, značí to, že lásku vnímáte jako součást vaši identity. „Obecně ale platí, že lidé s úzkostnou vazbou na svého partnera, mají větší tendenci přidávat fotografie, jejichž součástí je také partner,“ zdůrazňuje koučka ve videu, které vidělo už přes 400 tisíc sledujících.

Francesca Tighinean také upozorňuje na profilové fotky, na kterých je dotyčný zachycen v sexy póze nebo v poodhaleném oblečení. „Velmi sexy fotky mohou znamenat, že daná osoba bojuje s komplexem méněcennosti. Tito lidé potřebují být výraznější a mají silnou touhu se ukázat v lepším světle, neboť si tím kompenzují skutečnost, že se necítí dobře,“ tvrdí Tighinean. V neposlední řadě se koučka zabývá také lidmi, kteří si své profilovky střídají ve stejném tempu jako ponožky, tedy téměř každý den. „Neustálá změna profilové fotky naznačuje, že nemáte silnou osobnostní identitu, a zároveň jste nejistí,“ dodává.

Info ikona
Profilovka

Na profilovce (ne)záleží

Možná si říkáte, že profilové fotky jsou věc, nad kterou se člověk nemusí pozastavovat. Pravdou ale zůstává, že v některých životních chvílích je výběr profilové fotografie klíčový. Například není žádným tajemstvím, že personalisté zkoumají nejen váš životopis, ale také vaše sociální sítě. Kromě profilového obrázku si všímají i příspěvků, sdíleného obsahu nebo způsobu komunikace ve statusech.

Stejně tak vaše profily zkoumá člověk, který vám chce pronajmout byt nebo prodat domácího mazlíčka. Nezapomeňte, že za pouhých 40 milisekund jsme na základě fotografie schopni vyvodit o lidech závěry, a tak je nanejvýš důležité, aby vaše profilová fotka byla přirozená, a především podtrhávala vaši skutečnou osobnost.

Mohlo by se vám líbit

Děti v síti! Jak získat kontrolu nad sociálními sítěmi svých potomků?

U snídaně odepisují kamarádům na Messengeru, během školní přestávky lajkují příspěvky na Instagramu, odpoledne nahrávají tiktokový taneček a večer namísto filmu sledují youtubové video. I když nejmladší generace nedá na sociální sítě dopustit, jejich rodiče stojí před nelehkou otázkou. Omezit, či neomezit svým dětem přístup na sociální sítě?
marianne.cz

Související články

Životní styl
Jaroslava Popelka o finančním plánování pro ženy: Jak převzít kontrolu nad svými penězi?

Jaroslava Popelka o finančním plánování pro ženy: Jak převzít kontrolu nad svými penězi?

Životní styl
KVIFF 2024: Průvodce programem, cenami vstupenek, doporučenými filmy a slavnými celebritami

KVIFF 2024: Průvodce programem, cenami vstupenek, doporučenými filmy a slavnými celebritami

Životní styl
8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

8 tipů, jak najít balanc mezi pracovním a osobním životem: Zvládněte home office levou zadní

Životní styl
Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku

Apetit piknik je za dveřmi: Krok za krokem průvodce největšími lákadly letošního ročníku