Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak se s koronavirem proměnily sociální sítě?

Info ikona
Jak se s koronavirem proměnily sociální sítě?

Instagram už není to, co býval...

Kelímky s kávou, selfíčka ze společenských akcí nebo fotografie z dovolené. Tento obsah se ze sociálních sítí ze dne na den doslova vypařil. Zatímco dříve influenceři vkládali jednu fotku za druhou, dnes na nový obsah čekáme třeba i týden. Není divu, hranice mezi vtipem a zlehčením koronaviru je tenká, a málokdo chce riskovat úbytek sledujících. Přesto mnozí influenceři našli cestu, jak se s aktuální situací vypořádat...

Hravě s dětmi

Proměnit obývací pokoj v tělocvičnu, školu, kino, dopravní hřiště nebo kemp? Pokud se domníváte, že to není možné, pak jste pravděpodobně nezaznamenali instagramový profil Můj život s Eli. Právě na něm hrdý tatínek Přemek sdílí fotky se svou dcerou Elizabeth. A protože je tahle sehraná dvojka velmi kreativní, rozhodla se, že své fanoušky nebude zanedbávat ani během karantény. Namísto tradičních fotek v pyžamu či domácím oblečení, ale sáhla po mnohem zajímavějším obsahu. Jeden obývák, 13 dnů a 13 způsobů, jak ho využít. No není to skvělé?

Instagram
Zdroj: @mujzivotseli

Outfity na homeoffice

Zahanbit se nenechaly ani módní influencerky a poměrně brzy našly outfity, kterými můžou své sledující inspirovat. Většina módních ikon sáhla po pohodlných pyžamech, stylových teplákových soupravách nebo huňatých župáncích. Přesto se našly ještě mnohem vynalézavější influencerky, které vytvořily zcela nový a nepřekonatelný outfit na home office. Ano, řeč je o šatech z polštáře!

Instagram
Zdroj: @krissactress

Sranda musí být

Za normálních okolností se Australanka Celeste Barberová baví tím, že na svém instagramovém účtu paroduje fotografie slavných osobností a ukazuje, v jak nepřirozených pózách jsou zachyceny. Jenže i Celeste svým obsahem zareagovala na pandemii, a tak na jejím profilu naleznete například snímky zaměřené na karanténu. Celeste Barberová totiž razí heslo: když dva dělají totéž, není to totéž. Podívejte se sami. 

Karanténa
Zdroj: @celestebarber

Změna platformy

Zároveň mnoho influencerů dočasně opustilo vody Instagramu a po hlavě skočilo na TikTok. Ten byl ještě před nedávnem považován za sociální síť náctiletých. V časech koronaviru ale ukázal, že v sobě ukrývá  potenciál i pro starší uživatele. K pobavení svých fanoušků využívá TikTok například globální influencerka Chiara Ferragni se svým manželem zpěvákem Fedezem. Formát krátkých videí si zamilovala i modelka Jitka Nováčková nebo youtuberka Bé Hà Nguyen.

@chiaraferragni

Revenge to @theferragnez ? ##chiaraferragni

♬ original sound - chiaraferragni

ČTĚTE TAKÉ: Nová sociální síť, která pobláznila české teenagery. Mají ji i vaše děti?

Pokud to není nezbytně nutné, nevycházejte v současné době ze svých domovů - a to ani pro nové číslo Marianne. Časopis Marianne si totiž můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.