Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Design pro doma

V pražském Veletržním paláci jste v dubnu mohli navštívit výstavu MDŽ – Moderní Design Ženám. Směli na ni i muži a my jsme byli u toho.

Redakce Marianne | 20. 06. 2013


Základní myšlenkou celé výstavy, která byla součástí již tradiční instalace Světlo v architektuře, bylo vytvoření modelového bytu s důrazem na řešení úsporného a ekologicky šetrného bydlení. Vedle společností prezentujících inteligentní technologie a šetrné spotřebiče se tu představili i obchodníci s kvalitním nábytkem. Určitě s námi budete souhlasit, že i zařízení bytu nadčasovým nábytkem trvalé hodnoty patří ke způsobům, jak být svému životnímu prostředí užitečný – v dobře zařízeném interiéru vzniká pravý pocit domova, v němž nenastává potřeba neustále dokupovat nové věci a plýtvat jak energií, tak materiálem a penězi.
Modelový byt navrhly architektky z kanceláře Bogle Architects, naše interiérové designérky Zuzana Bernasovská a Janka Murínová pak spolupracovaly při stylingu některých prostor.

"V dobře zařízeném interiéru vzniká pravý pocit domova, v němž nenastává potřeba neustále dokupovat nové věci a plýtvat jak energií, tak materiálem a penězi."

Několik možností zařízení kreativního dětského pokoje představila firma Space4Kids. Barevný nábytek a vtipné doplňky nadchly jak děti, tak dospělé.

mdz5


Design pro doma