Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Dvojí nadělení a splněné sny

Haškovi ze slovenského Martina si užili Vánoce v předstihu. Vyhráli zařízení ložnice věnované fi rmami Gant Home a Devoto. Pár dní poté si do ní pořídili nejcennější doplněk i nejnáročnější zábavu...

Redakce Marianne | 13. 12. 2012

Interiérová designérka: Janka Murínová

Nákupní košík

Nábytek Devoto: 120 000 Kč
Textil a doplňky Gant Home: 50 000 Kč
Osvětlení: 3 799 Kč
Tapeta: 2 400 Kč
Celkem: 176 199 Kč

Dekorace a doplňky
Dekorace celkem: 11 564 Kč

PROMĚNA + DEKORACE: 187 763 Kč

Vše o prostoru

Podlahu ložnice tvoří parkety z bukového dřeva, dvojdílné okno vede do klidné ulice a jediné dveře do kuchyně.

V čem byl problém

Staré manželské postele s každým pohybem vrzaly a měly proleželé matrace. V pokoji chyběl úložný prostor, intimní osvětlení a také styl.

Naše řešení

Na čelní stěnu jsme umístili tapetu, na stěně naproti oknu barvy naznačují dvojici zón. Pokoj je vybavený novým nábytkem – vedle postelí s matracemi také skříní, komodou, nočními stolky, kolébkou…

Barevná paleta

Dubová dýha nábytku ladí s parketami a šedobílá tapeta s bílým základem pokoje a s šedou výmalbou jedné ze zón. Citronově žlutá výmalba vnáší energii.

Výmalba

Na stěnách je Primalex, šedý S 2000-N a žlutý S 0570-690Y

Výsledný efekt

Zvětšily se úložné prostory, postele jsou mnohem komfortnější, prostor získal styl i punc noblesy a hravosti. Změněná dispozice je praktičtější. V ložnici se nyní dá pohodlně spát i celkově příjemněji žít a zároveň se starat o kojence.


Dušan Haško si krátil chvíli při čekání na ženu, která byla na těhotenském vyšetření, a tak si koupil Marianne Bydlení. Upoutalo ho vyhlášení soutěže o ložnici v hodnotě 170 000 korun. Nás pak zaujala jeho odpověď a události nabraly spád – paní Hašková porodila Alžbětku a ve stejném týdnu se rodina dozvěděla, že spolu s interiérovou designérkou Jankou Murínovou může začít plánovat novou ložnici. „Základní problém naší úspornosti při zařizování bytu je, že ho máme od školy jen pronajmutý,“ vysvětluje učitel a vychovatel v Biblické škole ve slovenském Martině.

Katarína s Dušanem měli problém s úložnou plochou, a tak si nejvíc přáli, aby nová postel z firmy Devoto úložný prostor měla. Manželé chápali, že s proměnou dojde ke zrušení staré jednodílné skříně, a tak toužili po nové, pokud možno opravdu velkokapacitní šatní skříni. „V ložnici jsme také zrušili starou komodu. Jedinou přednost měla v tom, že její horní část tvořil přebalovací pult. Bylo tedy jasné, že součástí výhry musí být co nejvymazlenější nová komoda a že v zájmu zachování pocitu vzdušnosti by to do nevelké ložnice chtělo na spaní pro Alžbětku něco skladnějšího, než je tradiční dětská postýlka,“ říká designérka Janka. Truhlářům z firmy Devoto dodala návrhy na nové kusy nábytku, včetně dvojice nočních stolků, a dohodla s nimi také materiál a odstíny, při jejichž volbě zohlednila preference Haškových. „Vyznáváme spíše klasický styl, máme rádi světlé odstíny dřeva a pastelové tóny barev, mezi naše oblíbené patří například oranžová nebo červená. Máme ale rádi i bílou nebo šedou,“ zpřesnili designérce. Elegantní šedá barva se nakonec v pokoji objevuje v několika variantách. Šedá je část stěny naproti oknu, a vytváří tak neokázale elegantní pozadí nové komodě se šesti bezúchytovými zásuvkami. Šedý je také průsvitný závěs na okně a šedá je i základní barva tapety na čelní stěně. Má jemný florální dekor a nalepená je tak dokonale, že když do ložnice poprvé vstoupili zkušení truhláři z firmy Devoto, domnívali se, že jde o výmalbu vyšperkovanou unikátním válečkem. Ačkoli jsou v ložnici šedé prvky a doplňky, atmosféra tu není šedá ani nudná. V první řadě je to díky výmalbě části stěny naproti oknu žlutou barvou. Opticky vymezuje zónu, kde bude v dohledné době – přinejmenším po dobu kojení – vycházet sluníčko rodičů Haškových… Designérka pro Alžbětku vybrala nápaditou kolébku z bílého kartonu, která na žlutém pozadí krásně vyniká. Eleganci a styl do ložnice vnáší textil z Gant Home – velké polštáře, ložní prádlo s jemně kostkovaným dekorem, přehoz s hvězdičkami i bílý koberec z čisté nové vlny se zvýšenou odolností proti znečištění. Slavnostní atmosféru završuje kytice jmelí, jíž designérka osadila svítidlo se studenou žárovkou.

Řekli o proměně

Designérka Janka Murínová: „Oceňuji podíl, kterým k úspěchu proměny přispěli oba truhláři a majitelé firmy Devoto. Dostali ode mne jen skici nábytku se základními rozměry, ale když vyvstal jakýkoli problém či nejasnost, s přehledem jej díky své zkušenosti a tvořivosti vyřešili. Devoto si potrpí na kvalitní materiály, jako byla v tomto případě dubová dýha, lakovaná MDF deska a kování Blum s garancí na deset tisíc chodů, ale především si uvědomuje, že nezbytným doplňkem prvotřídního materiálu musí být naprosto precizní práce. Takový typ truhlářů považuji v dnešní době u nás za učiněný poklad.“

Katarína Hašková: „Vánoční svátky jsme dřív slavili obvykle tak, že jsme odjeli k rodičům, protože ani jeden z nás nepochází z Martina. Tentokrát budeme poprvé všichni pospolu v tomto bytě. Díky Alžbětce i nové ložnici, krásné skoro jako z luxusního hotelu, se už na ty chvíle těším. A v návalu povinností si už teď promýšlím, který z rituálů a tradic si tady zavedeme, protože u nás na východě se jich dodržuje spousta – od oplatek koupených v kostele až po jídlo zvané bobalky.“

Jak na to

  • Na dominantní stěnu ložnice dejte elegantní tapetu s jemným vzorem, která prostor velmi zharmonizuje.
  • Postel umístěte tak, aby byla při vstupu přímo proti vám, tak si nejlépe užijete pohled na krásně upravené lůžko.
  • Postýlku pro miminko umístěte do vnitřního rohu pokoje, kde je pocitově nejtepleji. Prostor můžete, podobně jako Janka, vymezit výrazným barevným pruhem, který nedosahuje až do stropu – nejde totiž ani tak o vymalovanou stěnu, jako o barevné zútulnění místa určeného pro malé dítě a o pozadí, na němž postýlka krásně vynikne.

Kde jsme nakupovali

  • Nábytek na míru Firma Devoto, která se specializuje na originální a kvalitní nábytek z masivu, vyrobila pro naše výherce šatní skříň, manželskou postel, dva noční stolky a komodu.
  • Textilní doplňky a nádobí Firma Gant Home dodala dvoje povlečení na postel, přehozy, polštáře, vybavení postýlky pro miminko a také čajovou soupravu.
  • Osvětlení Cestou přes Brno jsme vyzvedli ještě lampu a pár drobných doplňků ve stylově sladěném obchodě Bella Rose.
  • Doplňky K romantickému stylu jsme dodali už jen jednoduchý design rádia a budíku z Naoka.
Dvojí nadělení a splněné sny

Související články

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Poradna
Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Dům
Neuvěříte, jak rodina proměnila starý dům: Natírali, brousili, opravovali a staré věci nevyhazovali

Neuvěříte, jak rodina proměnila starý dům: Natírali, brousili, opravovali a staré věci nevyhazovali

Lidé a místa
Dlouhé roky hledala šťastný domov: Nakonec proměnila obývací pokoj ve stylový ráj

Dlouhé roky hledala šťastný domov: Nakonec proměnila obývací pokoj ve stylový ráj