Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Interiér by měl být hlavně praktický, myslí si rosnička Tereza Juščíková.

Moderátorka počasí televize Nova se nedávno stala majitelkou sedačky PHASE. Proto jsme si s ní povídali o tom, co je pro ní důležité při zařizování interiéru a jakou úlohu u ní doma hraje sedací souprava.

Redakce Marianne | 11. 01. 2016

Když byla Tereza Juščíková (27) malá, toužila po vesnickém domě s velkou zahradou. Inspirovaly jí k tomu cesty za babičkou na chalupu, kam často jezdila se svou mladší sestrou. Vzpomíná na obrovskou zahradu, kde babička pěstovala ovoce, zeleninu a květiny, na koupání v rybníku a na občasné návštěvy kostela.

V osmnácti letech se ale přestěhovala do Prahy a úplně změnila svůj názor na bydlení. Už osm let žije se svým snoubencem, tenisovým trenérem Tomášem Jandou (41) v bytě. 

090525ufvjxjtvsthrxf

Jako dítě jste si představovala, že budete mít dům s velkou zahradou, a dnes bydlíte v bytě, jste spokojená?

S přítelem sice bydlíme v bytě, ale v poslední době přemýšlíme o domečku kousek za Prahou. Přitom ještě před půl rokem jsem o domě nechtěla ani slyšet.

Na co jste kladli důraz při zařizování současného interiéru?

Když jsme byt před sedmi lety rekonstruovali, chtěli jsme ho mít hlavně pěkný a moc jsme nepřemýšleli nad tím, že by měl být i praktický. To zjišťujeme až časem. Už vím, že bych znovu nechtěla černo-bílý byt. I když je krásný, působí chladně. Černá barva vypadá smutně a byt opticky zmenšuje.

Černo-bílý interiér s dlažbou bych vyměnila za něco útulnějšího ‒ jako je dřevěná podlaha, béžové doplňky a určitě bych přidala nějakou barvu na rozjasnění. Moje oblíbená barva je i šedá, takže by tam určitě neměla chybět. Ale jak se říká, méně je více. Pokud budu ještě někdy zařizovat třeba dům, určitě bych chtěla, aby byl světlý, vzdušný a zároveň útulný.

Podílel se na zařizování vašeho společného bydlení i váš partner, nebo je to čistě vaše záležitost?

S přítelem spolu bydlíme už skoro osm let. Musím přiznat, že naše současné bydlení zařizoval spíše on. Já jsem vybrala černo-bílou kuchyni a od toho se odvíjel zbytek interiéru. Ale jsem na něj pyšná, že skoro všechno zařídil on. Většinou se o to chlapi moc nezajímají. :)

Jakou roli u vás doma hraje sedačka? Koukáte se z ní na televizi, čtete si na ní, nebo je tak relaxujete?

Sedačka je u nás nejdůležitějším kouskem nábytku. Trávím na ní většinu času, když jsem doma. Pracuju na ní, jím nebo odpočívám.

091306dxsybvbyysiskf

Nedávno jste se stala majitelkou sedačky z naší dílny. Jaká kritéria byla pro vás při výběru důležitá?

Čím větší, tím lepší! :) Ale hlavně jsem dávala pozor na to, aby byla pohodlná. Někdy se mi totiž podaří usnout na sedačce u televize a vzbudím se až ráno.

Čím vás oslovila právě značka Phase?

Hledala jsem sedačku, která by byla velká a šedá. A právě v tomto směru má Phase nejširší nabídku. Vydala jsem se přímo do obchodu a zatímco na internetu jsem si vybrala jen pět typů, v obchode se mi líbily úplně všechny.

Naštěstí servis prodejců byl opravdu profesionální. Slečny se mi věnovaly, dokud jsem si nevybrala. Dokonce byly k dispozici i na e-mailu a telefonu. Musím říct, že takový přístup a ochotu jsem ještě nezažila.

Původně jsem chtěla velkou sedačku do U. Bohužel, po druhé návštěvě jsme s přítelem zjistili, že by se nám do bytu nevešla, tak vyhrála sedačka Milano s otomanem a taburetkou. Mezi látkami jsme si zas vybrali omyvatelnou textilii, která se dobře čistí. To pro nás bylo velmi důležité.

V domácnosti s vámi a vaším snoubencem žije ještě fenka čivavy Daisy. Zamlouvá se nová sedačka i jí?

Tak to je dobrá otázka. Daisy je malá, má jen 1,5 kg, a na sedačce tráví opravdu hodně času. Když na ní sedím já, je tam i ona. Podle mě jí vyhovuje, že je gauč potažený látkou a ne kůží. Přece jen kůže je v zimě studená a v létě zas horká. Takže kdyby uměla mluvit, jsem si jistá, že by řekla, že je spokojená. :)

Související články

Poradna
Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut

Boho styl nepřestává být trendy: Vytvořte si stylové patinované dekorace doslova za korun a během pár minut

Dům
Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci

Vilu postavili holýma rukama: Podařilo se jim vytvořit dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

Byt
Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky

Zrekonstruovaný mini byt v Praze, kde nábytek z řetězce doplňují recyklované retro kousky