Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Jak se motivovat ke cvičení a vydržet?!

Nejsem sportovní typ, zato moc ráda jím, což je velmi špatná kombinace. Cvičit vydržím vždycky jen chvíli. Nejvíc mě zatím motivovala kamarádka, která vystudovala balet a poté, co změnila profesi, jí pohyb chyběl. Žádné mé výmluvy nebrala nikdy vážně a jen mi oznámila: „Takže ve středu, jo?"

Redakce Marianne | 14. 01. 2013

Kamarádka se mi odstěhovala a já musím najít jiný způsob, jak se donutit k pohybu. A protože na všechno existují odborníci, ocenila jsem rady a tipy od trenérek Expresky. To je kruhový komplexní trénink, při kterém posilujete svaly a zároveň si zlepšujete kondici.

trenerky_EXPRESKY2

Dvaadvacetiletá trenérka Zuzana z Havířova radí: „Klientku se vždy snažím přesvědčit, že nechuť cvičit je jen chvilková záležitost. Osvěžím jí paměť a upozorním na výsledky, kterých už díky cvičení dosáhla. Ukážu jí nové cviky a pochválím ji, jak jí to jde.“ Třiadvacetiletá Adéla doplňuje: „Říkám si, co zabírá u mě, bude i u klientek. Já se vždycky snažím vybavit si ten příjemný pocit, který po každém cvičení mám. Vzpomenu si, jak jsem hrdá sama na sebe, a mám radost, že jste něco udělala pro sebe i své zdraví.“

Jednadvacetiletá Ivana z Liberce má jiný recept. „Ukážu klientkám fotku fakt moooc tlusté ošklivé paní, která má špeky snad úplně všude, a pohrozím jim, že takhle budou vypadat, když si nezacvičí,“ vtipkuje.

„Mně při motivování klientek pomáhá můj věk a vizáž. Každá vidí, že přestože už mi dávno není dvacet let, moje tělo věk v občance úspěšně ignoruje. Vždycky klientce zdůrazním, že to není zadarmo. Celoživotní cvičení je dřina, ale nese své ovoce,“ upozorňuje Iveta z Prahy, která má už dokonce vnoučata.

Dvojnásobná maminka Jana z Mostu argumentuje jinak: „Připomenu jim, jak skvělé je hodit všechny potíže za hlavu a naplno se oddat cvičení. Člověk zapomene na všechny starosti a dokonale se uvolní.“

V Mostě cvičí i Lenka. „Já klientce doporučím den dva odpočinku. Může být prostě jen unavená. Domluvím se s ní na další návštěvu a slíbím jí, že se jí budu maximálně věnovat a navrhnu jí nějaké příjemné změny.“ Jí samotné stačí k motivaci vyzkoušet si oblíbené džíny. Když jsou těsnější, tak má jasno, musí přidat.

Tereza z Ostravy zase nabádá, aby klientky myslely na dovolenou. „Představte si, že ležíte na pláži a veškeré obdivné mužské pohledy se stáčejí směrem k vašemu krásnému, vysportovanému tělu, a hned se vám bude cvičit lépe!“

Takže jak na to?

  • Zkuste měnit cvičení, které navštěvujete, abyste se nenudily, nebo najít takové, při kterém se cviky střídají.
  • Hledejte cvičení, které vás baví a u kterého si vlastně odpočinete.
  • Najděte si trenérku nebo kamarádku, která vás dokáže motivovat. Parťáka do boje.
  • Připomeňte si, co už jste zvládly, kolik kilo jste zhubly nebo že se při výšlapu do pátého patra už ani nezadýcháte.
  • Myslete na to, že budete díky cvičení krásná i za deset, dvacet, třicet let. A také letos v létě o dovolené.
  • Najděte si jeden kousek oblečení, ve kterém se cítíte skvěle a který chcete nosit už navěky.
  • Nebo naopak myslete na to, jak dopadnout nechcete. Je jedno, jestli je pro vás odstrašujícím případem vaše šéfová, která kyne a kyne, nebo myslíte na své fotky z dob, kdy jste nabyly největších rozměrů, k nimž se už nechcete vrátit.
  • Dejte si na chvíli pauzu, ale termín dalšího cvičení si napište do diáře červeně a s vykřičníkem.

Související články