Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Jarní kosmetika: podlehněte růžovému opojení!

Víte, bez jaké složky se na jaře neobejdete? Bez výtažku z růží! Tuto svěží ingredienci si přivlastnilo hned několik letošních novinek. Všechny jsme je vyzkoušeli a představíme vám ty nejúchvatnější z nich.

Redakce Marianne | 8. 03. 2013

pureDKNY A Drop of Rose

Krásně se navonět, a ještě přitom ještě podpořit zajímavou tradici? S novým parfémem DKNY je to možné! Turecké růže, které jsou jeho hlavní ingrediencí, pocházejí z oblasti Isparty. Jejich sběr odpovídá postupu starému několik generací a je téměř nedotčen moderními technologiemi. Parfém ve výsledku zachycuje růži v její nejryzejší podobě.

Zaujalo nás i to, že flakony jsou ze stoprocentně recyklovatelného skla a obal je z biologicky odbouratelného papíru, který je vyrobený ze dřeva pocházejícího z ošetřovaných lesů.

A komu bude vůně vyhovovat? Mladým romantičkám, které zbožňují květinové vůně a pyšní se ekologickými ideály...

pureDKNY_ROSE_100MLEDP

Cena 2500 Kč (100 ml)

Cartier Goutte de Rose

Hledáte decentní a nevtíravou květinovou vůni? My jsme ji našli! Parfémářka Mathilde Laurent pro ni vybrala růži stolistou zvanou centifolia. Nenechte se zmást prvním přivoněním. Na těle se Goutte de Rose postupně rozleží a ztratí původní intenzitu a ostrost. To, co zůstane, je sofistikovaná a jemná vůně, která si podmaní všechny vaše smysly.

Zároveň se mi líbí, že vás tento parfém nechá sebou samou. Nepřebije vaši osobnost a bude vaším skvělým doplňkem. Vůně se totiž odhaluje postupně a nezaplní celou místnost. To, jak krásně voní, ucítí jen vámi vyvolení.

Zamilovala jsem si i design flakonu. Stejně jako vůně samotná je velmi čistý až minimalistický. Na dně se navíc skrývá pomyslná kapka svěžesti, která předznamenává svěžest parfému. Mám jedinou výtku – flakon je díky dvojitému dnu poměrně těžký. Jsem zvyklá svůj oblíbený parfém nosit s sebou v kabelce, ale u Cartier Goutte de Rose si to díky jeho váze často raději rozmyslím…

Navzdory tomuto malému nedostatku je to můj absolutní favorit!

FK577044

Cena 2890 Kč (200 ml)

Spa Exclusive od Manufaktury

Také český výrobce vsadil na výtažek z divoké růže, který navíc doplnil o luxusní perly. Vznikla tak ucelená řada kosmetických produktů, mezi které patří například sprchový gel, krém na ruce, šampon, tělové mléko a ošetřující růžová voda.

Všechny produkty z této řady obsahují v kosmetickém průmyslu vysoce ceněný růžový olej. A k čemu je vlastně tak dobrý? Především je zdrojem esenciálních mastných kyselin, pleť regeneruje, hydratuje, hojí a zabraňuje jejímu předčasnému stárnutí.

Spa_Exclusive

Ceny od 225 Kč

Jarní kosmetika: podlehněte růžovému opojení!

Související články