Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Konec mlčení! Královna Alžběta II. zareagovala na rozhovor prince Harryho a Meghan

Info ikona
Královna Alžběta II.

Nedělní rozhovor prince Harryho a Meghan vzbudil nejen ve Velké Británii velký rozruch. I když se královna Alžběta II. drží hesla – nic neříkej, nic nevysvětluj, v tomto případě udělala výjimku a na výbušný rozhovor zareagovala.

Princ Harry a Meghan v rozhovoru s moderátorkou Oprah Winfrey  otevřeli svou 13. komnatu. Meghan otevřeně promluvila o možném rasistickém podtextu, kvůli kterému malý Archie nezískal titul prince, a zároveň řekla, že v minulosti přemýšlela o sebevraždě. Na její silná slova zareagovali nejen fanoušci, ale také experti na královskou rodinu i sama královna Alžběta II.

Mohlo by se vám líbit

„Celou rodinu zarmoutilo, když se v plném rozsahu dozvěděla o tom, jak náročné byly pro Harryho a Meghan poslední roky. Nastolené otázky, zejména ta rasová, jsou znepokojivé. Jakkoli se některé vzpomínky mohou rozcházet, jsou brány velmi vážně a rodina se s nimi vypořádá soukromě,“ znělo ve vyjádření, které Buckinghamský palác vydal v úterý večer. „Harry, Meghan a Archie budou vždy milovanými členy rodiny.“

Další členové britské královské rodiny se individuálně k rozhovoru zatím nevyjádřili. Když novináři ve Velké Británii požádali o rozhovor prince Charlese, pouze se zasmál a odešel. Vypadá to tedy, že napjaté vztahy mezi budoucím králem a jeho synem Harrym přetrvávají. Můžeme jenom hádat, zda se k rozhovoru časem vyjádří třeba vévodkyně Kate nebo princ William, o kterých Harry a Meghan také mluvili.

Mohlo by se vám líbit