Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Milovaná Kate, proklínaná Meghan aneb 6 důkazů o tom, že britská média straní vévodkyni Kate

Info ikona
Kate a Meghan

Když dvě dělají totéž, není to totéž. Tímto příslovím se bezpochyby řídí britská bulvární média, která za totožné činy Meghan Markle proklínají a naopak Kate Middleton chválí. Podívejte se na porovnání nejznámějších titulků, které poukazují na to, že bulvární plátky neměří vévodkyním stejnou měrou.

Britská růže vs. trn v oku! Pokud se podíváme na narativ britského bulváru, pak rychle zjistíme, kdo je obdivovanou vévodkyní a kdo naopak zastává roli problematické rebelky. O objektivitě médií se sice hovoří dlouhodobě, avšak tento konkrétní případ ukazuje, jak nebezpečnou roli mohou média ve společnosti zastávat. Není totiž žádným tajemstvím, že mediální rámcování událostí je úzce spojeno s nastavováním veřejné agendy.

O stranění britského bulváru hovořila také Oprah Winfrey v rozhovoru s Meghan a princem Harrym. Moderátorka poukázala na několik titulků, které za stejnou věc hanobily Meghan, a zároveň chválily Kate. Vyvstává otázka, proč se britské bulvární plátky ujaly tohoto narativu, a jak je možné, že britská královská rodina proti bulvárním lžím a honu nezasáhla. Vlastní obrázek o přístupu britského tisku k vévodkyním Kate a Meghan si můžete udělat z následujících příkladů, které naleznete v naší galerii.

Kate vs. Meghan v britském tisku
Mohlo by se vám líbit