Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Na vlnách retra III: kosmetika a líčení

Díváte se s nostalgií na filmy pro pamětníky a stýská se vám po noblese hlavních hrdinek? Máme pro vás pět jednoduchých triků, jak si vykouzlit perfektní retrolíčení!

Redakce Marianne | 25. 01. 2013

1. Dokonale vykreslené obočí

Ať již máte obočí tenké, nebo huňatější, nikdy nezapomínejte na jeho perfektní úpravu. Hodláte-li se stylizovat do podoby Marlene Dietrich, obočí nejlépe vykreslíte klasickou tužkou na oči. Máte-li však stejně husté obočí jako herečka Camilla Belle, sáhněte určitě po kartáčku a obočí si namalujte stíny. Skvělých výsledků dosáhnete i s barvicím fixem (například TouchBack BrowMarker).

01_Camilla-Belle-lips

2. Magické oči

Černé oční linky jsou naprostý základ. Několik tipů na jejich jednoduché nanášení naleznete ZDE. Nejlépe vyniknou v kombinaci s téměř neviditelnými pudrovými stíny. Chcete-li linku trochu potlačit, doplňte ji nestárnoucí klasikou – kouřovými očními stíny.

02_katy-perry-beautiful-eyes_1024x768

3. Šťavnaté rty jako Marilyn

Žádostivý nerovná se blyštivý. Snažte se proto vyvarovat ultralesklým rtěnkám se třpytkami. Trend pro nadcházející sezonu stejně fandí matným rtěnkám. Zkuste zvolit něco mezi – my jsme si oblíbili tyčinky Chubby Stick od Clinique, které obsahují hydratační složky. Příliš se nelesknou a rty krásně zvláční. Pro precizní nanášení doporučujeme použít štěteček.

03_makeup_blog_final_pic

4. Tvářenka pro dokonalou dámu

Nikdy na ni nezapomínejte! Vždyť co by bez ní Adina Mandlová či Rita Hayworth byly? Kromě toho, že se s ní dají korigovat drobné nedostatky, krásně projasňuje. Obličej bude vypadat svěže a odpočatě.

04_scarlett-johansson

5. Sexy nalakované drápky

Opravdové dámě nikdy nechybějí bezchybně nalakované nehty. Vybírejte klasickou červeň, tmavě vínovou nebo pudrově růžovou.

05_ditaaa

Retroobaly

K retromódě se můžete přihlásit i veselými obaly kosmetiky od značek, jako jsou Benefit nebo Artdeco. Doporučujeme například paletky od Benefitu, jež exkluzivně zakoupíte v parfumeriích Sephora. Skvělý dárek pro vaši kamarádku, co říkáte?

05_zbft_confessions_of_a_concealaholic_makeup_kit_xxx_6150_001_1000

Další kosmetické vychytávky si můžete prohlédnout v naší galerii.


Na vlnách retra III: kosmetika a líčení

Související články