Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nejmilejší knihkupectví, ve kterých strávíte hodiny

Info ikona
Knihkupectví

Stalo se vám někdy, že jste chtěli v knihkupectví přenocovat?

Snad všichni knihomolové vědí, že návštěva knihkupectví se občas může zvrhnout v neřízené listování knížkami všeho druhu. Někdy prohlížení nových knížek zabere hodinu, jindy může trvat i celé odpoledne. Pokud nakupování knih online považujete za barbarství a naopak toužíte po návštěvě zajímavého knihkupectví, pak vás předem musíme varovat. Přečtení tohoto článku může vážně ohrozit nejen stav vašeho konta, ale i konstrukci vaší domácí knihovničky.

Mohlo by se vám líbit

Knižní díra

Krásova 26

Ruku na srdce, do této díry bychom nejraději zalezli na začátku ledna a vylezli až s prvními letními paprsky. V Knižní díře totiž najdete všechno, co milovník knih potřebuje k životu, tedy kvalitní čtivo a výtečnou kávou. Pokud se budete nacházet na pražském Žižkově, rozhodně Knižní díru nevynechejte ze svého programu. Akorát vás předem upozorňujeme, že odejít z tohoto místa bez tašky plné knih, je velmi náročná disciplína, ve které málokterý knihomol obstojí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Book Therapy

Římská 35

Knihkupecká perla Vinohrad – tak můžeme bez ostychu nazvat knihkupectví Book Therapy, které se nachází v Římské ulici. Nečekejte přeplněné police nejnovějších bestsellerů, v tomto knihkupectví na vás čekají vybrané knihy, které mnohdy připomínají malá umělecká díla. Nabažit se můžete tituly z oblasti architektury, životního stylu, seberozvoje, módy nebo třeba gastronomie.

A pokud budete mít pocit, že otvírací doba Book Therapy je k vám příliš krutá, pak využijte jejich osobní terapii, tedy možnost pronajmout si knihkupectví jenom pro sebe. No není to sen?

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Page Five

Veverkova 5

Pražským Holešovicím naopak kraluje knihkupectví, a zároveň vydavatelství Page Five. Zamilují si ho nejen vášniví čtenáři, ale také všichni, kteří propadli kouzlu tištěných magazínů. Těšit se můžete nejen na české lahůdky jako Lógr nebo Raketa, ale také na zahraniční magazínové špičky v čele s Dazed či The GentleWoman. Nutno podotknout, že vás nezklame ani jejich knižní nabídka plná knih o výtvarném umění, designu nebo architektuře.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Xao

Krymská 29

Tohle se povedlo! Útulné knihkupectví na Krymské vás oslní svým nesvázaným duchem, a především zajímavým výběrem knih. Nebojí se prezentovat knihy od neznámých autorů nebo malých vydavatelství a se stejnou pompou vám prodají i perfektní komiks nebo obrazovou knihu. Pokud se chcete vyhnout konvenčním knihám, které vídáte každý druhý den na Instagramu, pak se vydejte do Xao!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

ArtMap

Praha – Vojtěšská 18 / Brno – Místodržitelský palác

Knihkupectví ArtMap najdete nejen v našem hlavním městě, ale také v Brně. Parádní knihkupectví plné prvotřídních knížek si rozhodně zaslouží vaši pozornost, neboť se často stává místem pro workshopy, semináře nebo autorská čtení. Objevit tu můžete nejen zajímavé knížky o umění, ale také úchvatné publikace pro děti nebo designové předměty.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit