Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Nirvána velké rodiny

Manželé Hlavicovi z Domažlic si se svými čtyřmi dětmi nemohli komfortně užívat obývací pokoj. Teď tu vládne harmonie.

Redakce Marianne | 24. 05. 2013

Interiérová designérka Lenka Hlaváčová:

„Aby celek vyzněl, chce to myslet i na úplné detaily a nepodlehnout kompromisům.“

Rychlý průvodce

V ČEM BYL PROBLÉM

Rodina se čtyřmi dětmi si tu nemohla dopřát pohodlné posezení, neboť stará pohovka byla malá, nebylo z ní vidět na televizi, a doplňovala ji pouze dvojice starých křesel. Pokoj postrádal kvalitní osvětlení i zastínění, odkládací i úložné plochy. Naopak tu stál stůl, který rodina využívala jako jídelní. Pokoj působil neuspořádaně, neboť zde byla spousta rušivých tvarů, ať už daných jeho dispozicí, nebo zařízením.

NAŠE ŘEŠENÍ

Zrušili jsme staré kusy nábytku s omezenou funkčností a pokoj vybavili nábytkem novým – modulovou pohovkou, stylovými skříňkami na míru a vestavnou skříní s fotodekorací. Obměnili jsme i řadu doplňků, od světel přes závěsy na oknech až po koberec. Změnili jsme uspořádání pokoje, stěny opatřili novou výmalbou a utlumili jsme tvarovou roztříštěnost.

BAREVNÁ PALETA

Na stěny jsme použili barvu Klasik čistě bílá, Klasik světle modrá S 1020-B10G. O výmalbu se postaralo Malířství a natěračství Miler za cenu 4785 Kč.

NÁKUPNÍ KOŠÍK

PROMĚNA

Nábytek 202 471 Kč
Svítidla 41 594 Kč

Zastínění 32 706 Kč

Stavební a malířské práce 127 781 Kč

Celkem 404 552 Kč

TEXTIL A DEKORACE

celkem 26 626 Kč

PROMĚNA + DEKORACE

Celkem 431 178 Kč

Manželé Havlovicovi se ve spolupráci s naší interiérovou designérkou Lenkou Hlaváčovou pustili do úpravy obývacího pokoje v horním patře svého domažlického domu. Staré parkety vystřídala plovoucí podlaha s vrchní dubovou vrstvou. Ale řešit bylo třeba mnohem víc. "Měla jsem stále silnější dojem, že pokoj zaplňuje mnoho věcí, ale chybějí tam jiné, které by naše šestičlenná rodina upotřebila,“ vysvětluje Marie Hlavicová. Bylo pro ni překvapením, když Lenka Hlaváčová navrhla odlehčit vysoké stropy podkrovního pokoje bílou barvou a spodní části stěn natřít jemně modrou. "Předtím jsme měli bálou barvu dole a okrovou výmalbu nahoře a někteří tvrdili, právě tak to má být v zájmu zútulnění,“ říká Marie. Designérka ji překvapila také tím, že k vestavbě skříně vybrala kout se šikmou stěnou za schodištěm. „Šikmá stěna je teď skryta ve skříni, a tím jsem utlumila jeden z rušivých lomů v pokoji,“ vysvětluje Lenka. Posuvné dveře skříně zdobí originální fotopotisk. „Viděla jsem, že mají rádi osobní prvek v prostoru, a tak jsem jim navrhla potisknout dveře skříně jejich vlastní fotkou,“ říká designérka a paní Marie dodává: „Použili jsme manželův oblíbený snímek, který jsem pořídila v Toskánsku, kam jezdíme na dovolenou.“ V zájmu řešení chaotického vjemu z pokoje designérka přikročila také k úpravě regálu na knihy. „Abych zklidnila jeho tvar, nechala jsem ho natřít nabílo, a ze dřeva jsme k němu nechali vyrobit boční stěny a horní desku, a také ty jsem nechala natřít bílou barvou. Díky horní desce jsme k regálu mohli přidělat jemnou roletu. Jejím zatažením se celý regál téměř sjednotí se stěnou,“ vysvětluje Lenka. K utlumení pocitového chaosu přispívá rovněž design nových závěsů s kvalitním ovládáním na okně, čisté linie pohovky i komody vyrobené na míru. Ačkoli je dlouhá tři metry, působí odlehčeně díky bílo- černé kombinaci dvířek a šuplíků i kulatým otvorům s funkcí úchytek. Moderní styl do pokoje vnáší taky dvojice svítidel.


Řekla o proměně

Designérka Lenka Hlaváčová:

„Pokoj byl zařízený nesourodým nábytkem, a i když v něm bylo uklizeno, nenavozoval pocit klidu, protože vjemů a rušivých linií v něm bylo hodně. Především tento rys jsem se rozhodla řešit. S paní Marií se výborně spolupracovalo, mimo jiné i proto, že mi vždy nastínila své představy, ale v detailech pak dala na moje doporučení. Nezdálo se jí například přetření regálů bílou barvou – jsou vysoké, mají složitější kotvení do stěn komínu a na vyklízení spousty knih není v lékařské rodině s mnoha dětmi dost času. Pak ale uznala, že pro vyznění celku je přetření regálů hodně důležité, a dnes je ráda, že jsem neustoupila.“

Kde jsme nakupovali

Výrobu nábytku jsme zadali Truhlářství Karel&Karel. Jsou precizní v každém detailu a bezvadně spolupracovali s dodavatelem potisku. Širokou nabídku materiálů na římské rolety jsme našli u firmy Innex. Potahy polštářů jsou z pestré nabídky prodejny BoConcept.

Nirvána velké rodiny

Související články

Lidé a místa
Vytvořte si na zahradě kancelář, pokoj pro hosty nebo hernu: Nechte se inspirovat tímto modulárním domkem

Vytvořte si na zahradě kancelář, pokoj pro hosty nebo hernu: Nechte se inspirovat tímto modulárním domkem

Dům
Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Dům
Neuvěřitelná přeměna: Jak se fara z 15. století stala luxusním domovem se sedmi ložnicemi

Neuvěřitelná přeměna: Jak se fara z 15. století stala luxusním domovem se sedmi ložnicemi

Inspirace
Architektonický skvost v Praze: Byt ve slavné vile byl přestavěn pro moderní rodinný život

Architektonický skvost v Praze: Byt ve slavné vile byl přestavěn pro moderní rodinný život