Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Nový design ložnice: tipy a triky

Místo, kde spíte, je jedno z nejdůležitějších z celého domu. V žádné jiné
místnosti zpravidla netrávíme tolik času. Spát můžete kdekoliv, ale
zamýšleli jste se také nad kvalitou spánku? Poradíme vám, jak zařídit či
zatraktivnit ložnici tak, aby veškerý čas v ní strávený byl kvalitní a
příjemný.

Redakce Marianne | 14. 03. 2016

Ložnice nemusí být nudná, jak nás občas nábytkářské katalogy přesvědčují. Ložnice může být snová a romantická, jako zámek na obláčku, či drsná a rockerská, aby odrážela váš náhled na svět. Kde začít?

Základem je postel

Pokud vybíráte postel, vezměte v úvahu vaše tělesné rozměry a vaši hmotnost. Celková minimální šířka jednolůžka by se měla odvíjet od šířky vašich ramen v poloze na zádech. Doporučujeme zvolit, když to možnosti dovolí, manželskou postel [obr. 1], ve které se budete moci libovolně natáhnout jakýmkoliv směrem a lenošit. Pokud jste vyšší postavy, zkontrolujte si, zda vybraná postel má celkovou délku výšku vaší postavy plus 25 centimetrů. Těchto 25 centimetrů se nazývá patní prostor a je při výběru délky postele velmi důležitý.

Všechna ostatní hlediska výběru postele už jsou čistě designová a pocitová. Ze všechno nejvíce se vám musí vaše postel líbit a lákat vás k odpočinku či spánku. Ostatní místnosti bytu či domu mohou být minimalistické a velmi moderní, ale v ložnici si můžete dopřát barokní tvary, romantické květiny a pastelové barvy, je to jen na vás! Nechte se unášet fantazií!

LILI 01 kopie

Světlé či tmavé, to je otázka!

Rozhodnutí, zda zvolit ložnici tmavou či světlou, není jednoduché, protože neexistuje univerzální správná odpověď. Světlé odstíny rozjasní menší prostor a snění bude lehčí, naopak tmavé barvy včetně tmavého dřeva dodají ložnici útulnější dojem, který můžete ještě zdůraznit osvětlením z luceren, nástěnných svítidel nebo designovými lampami [obr. 5].

Atraktivita drobných doplňků

Většina z vás již má ložnici hotovou a jen jí touží ozvláštnit. V tomto případě doporučujeme atraktivní obraz [obr. 4], na který budete mít výhled hned při probuzení. Nezapomínejte také na květinovou dekoraci, živá květina v designové váze dokáže okamžitě zlepšit náladu, když se probudíte po náročné noci. Vázy můžete postavit na atypický noční stolek [obr. 2]. Nezapomeňte ani na odkládací stolky [obr. 3], kam si odložíte např. knihu.Výběr doplňků je velmi důležitý už jen proto, že jich v ložnici nesmí být mnoho. Doporučujeme pouze několik bytových doplňků, ale o to zajímavější a atraktivnější.

Description: Design ložnice s KARE, tipy a triky, jak atraktivně zařídit ložnici, vybrat si postel a udělat z ložnice vaše království.

Související články

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Poradna
Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Lidé a místa
Dlouhé roky hledala šťastný domov: Nakonec proměnila obývací pokoj ve stylový ráj

Dlouhé roky hledala šťastný domov: Nakonec proměnila obývací pokoj ve stylový ráj

Dům
Neuvěříte, jak rodina proměnila starý dům: Natírali, brousili, opravovali a staré věci nevyhazovali

Neuvěříte, jak rodina proměnila starý dům: Natírali, brousili, opravovali a staré věci nevyhazovali