Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Párty stany menší velikosti – vyplatí se?

Komerční článek - Párty stany jsou moderní záležitostí. Dnes už se bez nich neobejde žádná zahradní slavnost – oslavou narozenin počínajíc a svatbou končíc. Najdou však uplatnění i menší modely, které nabídnou stín a ochranu před deštěm jen několika málo lidem?

Redakce Marianne | 30. 09. 2013

Propagace značky Vetroshop.
Marianne.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Velké zahradní stany mohou hravě nabídnout plochu o obsahu i více než sto metrů čtverečních a schovají před slunečními paprsky nebo lehkým letním deštěm stoly i se židlemi, celý bohatý raut a ještě poskytnou místo pro taneční parket.

Malé stany na malou zahradu

Párty stany však mohou mít rozměry o dost menší, takže se pro ně najde místo téměř na každé zahrádce. Pohoštění pro desítky lidí v takovém stanu sice nepřichystáte, ale pro nedělní venkovní oběd nebo pro večerní grilování pro nebližší přátele jsou jako stvořené.

Zároveň je oceníte i jako oázu klidu a útočiště před poledním sluncem, když si budete s knížkou v ruce vychutnávat klidné víkendové odpoledne. Pro ještě větší pohodlí se vyplatí pořídit si s malým stanem také zahradní lehátka, na nichž se můžete nerušeně opalovat, číst si anebo si jen v klidu vychutnávat hezké počasí.

zahradnistany_-_1

Připněte bočnice!

Stín, který tyto malé stany poskytují, se vyrovná většímu slunečníku. Oproti těm však k zahradnímu stanu můžete připnout bočnice a vytvořit tak prostor, který je chráněn před větrem a před šikmými paprsky večerního slunce. Na rozdíl od velkých slunečníků je také můžete lehce sbalit a převézt na jiné místo – na chatu či k přátelům na zahradu.

Tyto stany seženeme v obchodech také často pod názvem zahradní altány, což může být leckdy matoucí – pravé zahradní altány totiž bývají vyrobené ze dřeva či kovu a jsou obyčejně pevně zasazeny do země.

zahradni_stany_-_2

Pokud tedy váháte, zda na zahradu koupit velký slunečník či malý párty stan, zvolte druhou variantu. Sami časem shledáte, že poskytuje mnohem více možností, než se na prvním pohled zdá.