Přejít k hlavnímu obsahu
Životní styl

Příjemné vánoční aktivity, které vás přimějí zpomalit

Info ikona
Sněhulák

U většiny z nás se adventní čas nese ve znamení shonu - nákupy dárků, vánoční večírky, návštěvy u příbuzných či pulírování domu. Co kdybyste ale letošní advent pojali jinak? A to rovnou ve znamení všudypřítomného slovíčka „slow“?

Upleťte si vánoční věnec. Zatímco adventní věnec má většina z nás, vánoční věnec na dveře je spíše výjimečnost. Zkuste využít volného odpoledne a upleťte si vánoční věnec, který bude o svátcích vítat nejen Ježíška, ale také vaše hosty. Navíc z vlastnoručně uvitého věnce budete mít mnohem větší radost než z kupovaného.

Vyzdobte dům. Vytvořte ze svého domova vánoční hnízdo, ve kterém se každý člen rodiny budete cítit příjemně. Inspiraci naleznete například na Pinterestu, kde mnoho lidí sdílí své tipy na vánoční dekorace.

Připravte perníkové latté. Už od poloviny listopadu ho nabízejí kavárenské řetězce, avšak pravých rozměrů získává jeho chuť až během adventu. Navíc nemusíte chodit do kaváren! Vždyť za zlomek peněz si ho můžete připravit v pohodlí domova. Recept naleznete zde.

Vyrobte si svíčku. K vánočnímu času neodmyslitelně patří svíčky. Pokud ale nechcete za svíčky zbytečně utrácet, nic nebrání tomu, abyste si svůj originální kousek vytvořili. Postup na výrobu domácí vonné svíčky jsme popsali v tomto článku

Vyrazte do kina na vánoční film. Jak už bývá zvykem, před Vánoci se na programu kin objeví několik vánočních filmů. Letos nás nejvíce zaujal snímek Přání Ježíškovi, ve kterém hraje Richard Krajčo a Elizaveta Maximová. Pokud máte doma malé děti, pak volba jasně padá na snímek s názvem O Čertovi a jiné vánoční pohádky.

Upečte cukroví. Nemusíte trhnout rekord a upéct patnáct druhů cukroví, bohatě vám postačí třeba i tři druhy.

Vyrazte na svařák. K Vánocům bezpochyby patří i svařené víno. To se nejlépe pije v obklopení přátel a v útulné hospůdce nebo kavárně. Pozvěte své kamarádky na předvánoční dýchánek a užijte si tento opojný mok v jejich přítomnosti.

Běžte bruslit. Vezměte svého partnera, děti nebo třeba kamarádky na ledové kluziště. Je jedno, jestli jste stáli na bruslích naposledy v dětství, nebo byste z fleku mohli na olympiádu – bruslení je jednoduše zábava, která navíc navodí toho správného vánočního ducha.

Pošlete vánoční přáníčka. V posledních letech se od psaní vánočních přáníček ustoupilo, neboť je mnohem jednodušší, když člověk rozešle hromadnou sms zprávu. Co se ale pro tentokrát vrátit do dob bez mobilu a alespoň nejbližším zaslat hezké vánoční přání?

Zkuste hand-made dárky. Chápeme, že není v lidských silách, aby všechny obdarovali ručně vyrobenými dárky. Pokud ale nevíte, co dát třeba kolegyni nebo kamarádce, určitě ji potěšíte právě tímto dárkem. Zručnější se mohou pustit třeba do výroby koupelnových bomb, ostatní mohou zazářit domácím vaječným likérem.