Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Pro ještě lepší bydlení

Seznámíme vás s novými materiály, technickými prvky, postupy a nápady, které fungují.

Redakce Marianne | 16. 03. 2013

Mozaika je IN

Díky nové aplikaci budete na tepu mozaikových trendů respektovaného výrobce.

INSPIRATIVNÍ
S aplikací Bisazza vytvoříte návrhy pro kuchyň, koupelnu, ale například také pro bazén. Poskytuje i technické informace a je užitečná pro každého, kdo rád vnáší své nápady do prostoru.

VARIABILNÍ
Nabízené vzory se dají přetvářet do barevných variací i rozměrů. S aplikací si navrhnete mozaiku tak, aby korespondovala s vaším interiérem.

DOSTUPNÁ
Aplikace je k dispozici ke stažení zdarma pro Apple a Android a na internetových stránkách http://bisazzaapp.bisazza.com.

Komplexní řešení

Chystáte se letos k výměně oken? Zvažte, zda nepotřebujete i kvalitní dveře z hliníku…

NÁPADITÁ AKCE
Pokud vás letos čeká výměna oken, na www.dafe.cz se podívejte na okna od jihlavské firmy Dafe-plast. Objednáte-li si totiž do 28. února 2013 jejich plastová okna v hodnotě minimálně 110 000 Kč bez DPH, můžete získat kvalitní hliníkové vchodové dveře Schüco za cenu plastových. K plastovému oknu si mimo to můžete pořídit vnitřní plastový parapet v jedné z pěti barev za 1 Kč!

PROGRESIVNÍ OKNA
Např. plastová okna Progress jsou vyrobena z profilů z kompozitního materiálu s obsahem skleněných vláken. Díky vysoce stabilnímu materiálovému složení lze vyrobit okno bez použití ocelových výztuh, a dosáhnout tak jedinečné tepelněizolační konstrukce (Uw až 0,62 W/m2K-1). Okna vynikají výbornou neprůzvučností a širokou škálou dekorů a lze je použít i jako balkonové dveře s rozměry 130 × 260 cm.

ODOLNÉ DVEŘE
Předností dveří z hliníku je vedle vynikající odolnosti vůči povětrnostním vlivům, změnám teplot i chemickému působení dvakrát větší těsnost a až trojnásobná životnost. Základem hliníkových vchodových dveří Schüco je vysoce tepelně izolovaný profil s tříkomorovým systémem tepelné izolace. Výjimečnost profilu spočívá také v bezpečnosti a odolnosti dveří proti vloupání.

Vyměníte-li jen okna bez dveří, riskujete, že vám teplo z domu bude dál unikat právě dveřmi

Prkna s patinou

Radomír Shromáždil, specialista na dřevěné rustikální podlahy:

Sníte o renovaci podlahy v chalupě nebo toužíte po podlaze v rustikálním stylu v novostavbě? Využijte vícevrstvé dřevěné palubky. Vynikají přirozenou krásou hrubě opracovaného dřeva s letokruhy, prasklinami i suky. A když je precizně položíte, poslouží i vašim vnukům.

  1. Prověření podkladu Míru jeho případné vlhkosti a (ne)rovnosti nechte prověřit odborníky – obé musí vyhovovat limitům platných norem.
  2. Izolační vrstvy Na podklad má být umístěna parotěsná fólie a izolační podlažka. Krytina vás zahřeje ze své přírodní podstaty, ale i zde můžete teplo podpořit podlahovým vytápěním.
  3. Pokládka Lamely ležící paralelně s delší stranou místnosti pokoj opticky prodlouží, a naopak.

Směsi, které šetří čas i zdraví

Ani v teplotách kolem nuly nebo nižších nejste nuceni polevit ve stavebním tempu. Můžete zvelebovat exteriér i interiér svého domu.

PROFIMIX NA ZIMU
S upravenými cementovými potěry, tepelněizolační a zdicí maltou můžete pracovat, i když teplota klesne pod bod mrazu. Například KM Beta dodává do obchodů od začátku listopadu až do konce března vybrané směsi Profimix se zimní úpravou. Aby ale směsi fungovaly, zdicí materiál musí být dokonale suchý.

PRO POVRCH STĚN
Bílá sádrová stěrka Rimano Glet XL je přírodního původu a dá se s ní pracovat současně jako s podkladovou omítkou i stěrkou pro finální povrchovou úpravu. Během jednoho dne tak stěnu dokončíte a připravíte na malování – technologie "mokré do mokrého" vám zkrátí pracovní čas.

Více na www.kmb-profimix.cz a www.rigips.cz

Pro ještě lepší bydlení

Související články

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Proměny
Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Byt
Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Dům
S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness