Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Proměna: Herna pro dva raubíře

Příbeh listopadové proměny ložnice pro Emu a Jáchyma má pokračovánáí: designérka Andrea pro děti vytvořila nádhernou hernu.

Redakce Marianne | 7. 03. 2016

V čem byl problém

Byly nebyly dvě místnosti. Jedna dívčí, druhá prázdná. Otazník visel nad tím, zda z té druhé udělat pokoj pro mladšího Jáchyma, který odrostl miminkovské postýlce, nebo probourat zeď a vytvořit dva pokojíky, pro každého sourozence zvlášť. Řešení pomohla najít designérka Andrea, která po poradě s rodiči pokoj proměnila na dětskou hernu.

Naše řešení

Místnost na hraní se pro oživení nejprve částečně vymalovala zářivě žlutou barvou, která se líbí nejen Emě, ale i Jáchymovi. Dále ji Andrea zařídila dětským nábytkem jak koupeným, tak na míru vyrobeným. Nejvíc si ale sourozenci zamilovali nový domeček, který díky kulatým otvorům a otvůrkům připomíná skrýš pro zvířátka.

Rozpočet 30 000 Kč

Utraceno 32 844 Kč

 

Rodina Zelinkových se po narození Emina brášky Jáchyma nastěhovala do nového domu. Nacházely se v něm dva dětské pokoje, v jednom bylo ještě donedávna skladiště a ve druhém se zabydlela Ema. Jáchym od počátku bydlí v pokojíku se svou sestřičkou, teď už ale své miminkovské postýlce odrostl, a tak bylo zapotřebí holčičí pokoj předělat. Samozřejmě se nabízelo udělat Jáchymovi pokoj ve vedlejší nevyužité místnosti nebo probourat zeď a vytvořit dva propojené pokojíky. Rodiče nakonec dostali lepší nápad. Jelikož k sobě děti mají blízko, zvolili variantu společné ložnice a separátní herny, která slouží oběma. O nábytek se částečně postaral rodinný truhlář. Vyrobil konstrukci z překližky – v horní části je postel pro lenošení či kamarády a dole bunkr na hraní. Malému Jáchymovi navíc postavil kutilskou dílničku, která stojí hned vedle Eminy dřevěné kuchyňky. Přece aby se nehádali, to dá rozum! Při volbě materiálu byla právě překližka jasnou volbou. Rodina je ekologicky založená a chce své děti vést k lásce k přírodě.

Protože herna je od slova ‚hrát si‘, je jasné, že se muselo počítat s dostatkem úložného prostoru pro hračky. Ten vyřešil jednoduchý policový systém taktéž z Ikea, do kterého přesně zapadají i žluté textilní úložné boxy. Podlahu částečně zakryl koberec, který slouží jako herní ostrůvek a středobod pokoje. Důležitým prvkem je i stolek na malování a hry. S výzdobou stěn si Andrea věděla rady hned, Ema totiž chodí do lesní školky, kde během téměř každého dne vytvoří spoustu uměleckých děl, se kterými se chlubí doma. Designérka proto nechala na zeď nainstalovat jednoduchou kovovou garnýž, na niž lze dílka vystavovat a kdykoli pohodlně obměnit. Zajímavou vychytávkou jsou kulaté magnetické tabule. Na zdi vypadají skvěle a sourozenci mohou kdykoli podle chuti různě přeskupovat barevné magnetky. Snad každé dítě má rádo zvířátka, a tak ani tady nemohla chybět malá zoo. V podobě polštářků se tu zabydleli medvěd s tučňákem a na zdi visí vtipná plyšová hlava zebry. Celý pokoj je laděný do zářivé žluté, která navozuje pocit slunce a tepla. Do zlatem zalité místnosti to chtělo vnést ještě nějakou kontrastní barvu. Černá se ukázala být naprosto ideální. Stačilo jí malé množství, a výsledný efekt je ohromující.

Barevné řešení

Zdi nechala designérka vymalovat zářivě žlutou barvou v odstínu S0560 69Y podle vzorníku Primalex. K ní pak společně s maminkou přidala výrazně grafický vzor černobílého koberce a všechno zjemnila nábytkem a dalším dětským vybavením z překližky, i mentolovou barvou, která se v celém pokoji objevila na textilních doplňcích.

Proměna: Herna pro dva raubíře

Související články

Byt
Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Úžasná proměna malého bytu: Architekti odhalili skrytý potenciál a přidali úchvatné mezipatro

Proměny
Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Byt
Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Útulnost a minimalismus spojené v jednom: Podívejte se na tento atypický byt plný inspirace

Dům
S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness