Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Marianne bydlení

Proměna: Obývák doslova rozkvetl před očima

Není těžké, jakou barvu má Dana Blažková nejraději. Designérka Jana Vařechová Holoubková proměnila její obývací pokoj v růžovou zahradu, kde se líbí i dvěma malým princeznám.

Redakce Marianne | 21. 01. 2015

V čem byl problém

Majitelka bytu se ve svém obýváku cítila jako v čekárně u doktora. Přemíra bílé a šedé barvy a lesklého nábytku na ni působila sterilně a chladně. Protože pracuje z domu, přála si, aby pokoj vyzařoval pozitivní energii a byly v něm  zastoupeny veselé živé barvy, které má nejraději.

Naše řešení

Žlutou zeď designérka navrhla polepit stejnou tapetou, jaká je na vedlejší stěně. Ta místnost opticky sjednotila a navíc efektně potlačila rohovost sedačky. Pak spolu s majitelkou vybraly růžové látky s květinovými vzory, z nichž nechaly ušít potahy na polštáře, sedáky, závěsy a stínidlo lampy. Lamino nahradila dřevěná podlaha a spolu se strukturami polštářů pokoj zateplila.

Nákupní košík

Podlaha 30 600 Kč
Nábytek 17 854 Kč
Tapety 9305 Kč
Osvětlení 16 578 Kč
Doplňky 21 664 Kč
Celkem  96 001 Kč

Dana Blažková žije s manželem a dvěma dcerami Emou a Bety v obyčejném paneláku na Střížkově, v  třípokojovém bytě vysoko v jedenáctém patře, odkud je výhled jako z letadla. Pracuje převážně z domova a proto snila o krásném obývacím pokoji s pracovním koutem, kde by se mohla dobře soustředit, a zároveň by bylo příjemně jak jí, tak celé rodině. První pokus o vlastní proměnu se však příliš nevydařil. Blažkovi vymalovali zeď částečně žlutě a zbytek polepili bílou tapetou s šedými kvítky. Celek ale v kombinaci s šedým nábytkem působil neosobně a studeně.

Snimek_obrazovky_2015-01-21_v_16.53.27

PŘED

Snimek_obrazovky_2015-01-21_v_16.52.26

PO

Řešením by byla pravděpodobně nová pohovka, ale na svou rohovou Blažkovi nedají dopustit – lepší ‚dětemvzdorná‘ pohovka prý neexistuje. Se zařízením a zkrášlením jim proto pomohla naše interiérová designérka Jana Vařechová Holoubková. Žlutou stěnu doporučila sjednotit stejnou tapetou a k ní vybrala na protější stranu pokoje tapetu se širokými pruhy. Daně Blažkové se zpočátku zdálo, že kombinace spolu nemůže fungovat, ale designérka ji přesvědčila. „Já o Janě říkám, že je nenápadně důrazná.

Snimek_obrazovky_2015-01-21_v_16.50.21

Snimek_obrazovky_2015-01-21_v_16.50.36

Působí, že všechno odkýve, ale pak zjistíte, že jste udělali přesně to, co chtěla,“ směje se majitelka. Jana pomohla i s výběrem látek. „Mám ráda květiny, ale protože umořím i pažitku, jediný způsob, jak je dostat do bytu, je formou textilních doplňků. S Janou jsme vybraly čtyři květinové vzory látek v růžové a modré variantě – to abych je mohla podle ročních období střídat. Modrou jsem si už vyzkoušela, vypadá úžasně. Obzvlášť když skrz závěsy prosvítá slunce, pak to tu vypadá jako pod mořskou hladinou,“ říká Dana Blažková a k tomu dodává:

Snimek_obrazovky_2015-01-21_v_16.51.22

Snimek_obrazovky_2015-01-21_v_16.51.43

„Všechno, co tu vidíte, až na stínítko lampy, ušila moje maminka, které bych tímto ráda poděkovala. A od Jany jsem se naučila docela hodně věcí. Třeba to, jak jsou důležité struktura, materiál a tvar pro pocit útulnosti.“ Teď má přesně takový obývací pokoj s pracovnou, po němž toužila. A je důkazem, že i panelákový byt může být s trochou snahy stejně pěkný, jako kterýkoli jiný.

Snimek_obrazovky_2015-01-21_v_16.51.05

Snimek_obrazovky_2015-01-21_v_16.52.01

„Pokud máte stejně jako já od dětství slabost pro růžové odstíny, vyvarujte se použití mnoha jednoduchých vzorů a zářivé jednobarevnosti. Pomocí tlumených odstínů starorůžové, klasických rostlinných motivů, kvalitního materiálu a neutrálních polštářů kolem vytvoříte přijatelnější atmosféru i pro milovaného partnera. Uvidíte, že přes počáteční protesty se bude váš nápad nakonec líbit i jemu,“ radí Jana Vařechová Holoubková.


Související články

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Proměny
Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Dům
Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Dům
Prozkoumejte s námi venkovské sídlo ze 14. století v Jižních Čechách: Skrytý klenot  s historickým šarmem a moderním komfortem

Prozkoumejte s námi venkovské sídlo ze 14. století v Jižních Čechách: Skrytý klenot  s historickým šarmem a moderním komfortem