Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Sexy svatební účesy

Kdo říká, že se s účesem na svatbu nemůžete trochu odvázat? Přinášíme vám tipy, jak svými vlasy dodat vaší róbě dokonalou tečku. Věřte, že s perfektní hřívou z vás nikdo nespustí oči!

Redakce Marianne | 21. 05. 2013

Vlasy hrají prim

V mém osobním miniprůzkumu veřejného mínění mi dotazovaní muži řekli, že účes je jednou z věcí, kterých si na nevěstě všimnou nejdříve. Účes může být oslnivou tečkou za nádhernými šaty, s nimiž tvoří celek (spolu s líčením). Vlasy vám v tento den mohou dodat patřičné sebevědomí, a tak je nutné, aby spolehlivě držely a abyste se v nich cítila skutečně dobře.

Jaký styl je ten váš

Nejprve je třeba si rozmyslet, jaký styl byste si pro svůj den přála: to vychází z mnoha okolností – jednak z toho, jaký máte tvar obličeje a jaké máte vlasy: krátké, dlouhé, vlnité nebo rovné (a zda chcete vlny zachovat, či vlasy vyžehlit, jestli si přejete extenze atd.). Důležité je, jaký zvolíte celkový styling. Líbí se vám retro, hippie styl, nebo chcete být tak trochu za punkovou nevěstu? Chcete vlasy vyčesat nahoru, nebo nechat volně povlávat? Roli hraje také to, jestli bude svatba na úřadě, na zámku nebo třeba na louce či na pláži, jestli chcete působit civilněji, nebo naopak romanticky. Jedno je jasné, nudný váš účes rozhodně být nemůže!

Obraťte se na experty

Abyste měla jistotu, že do sebe vše perfektně zapadne, mohou pomoci profesionálové. Doporučí styl, který podpoří individualitu dané ženy, a vyberou to pravé pro vás. Nechte se hýčkat například v Salonu Petra Měchurová (www.petra.mechurova.cz), který nově nabízí tzv. svatební ateliéry. „Jako u všech účesů klademe důraz na trendy a módu a na to, aby dané ženě účes slušel. U svatebních účesů to platí dvojnásob. Pokud má nevěsta nějakou představu, je to výhoda, ale je potřeba účes přizpůsobit tvaru obličeje, tělesným proporcím a samozřejmě typu vlasů,“ vysvětluje Petra Měchurová.

Výhodou je, že v rámci balíčku z Petřina salonu vám experti poradí nejen s účesem, líčením a výběrem šatů, ale probrat můžete i praktickou přípravu svatby. Ke své svatební kolekci doporučuje Petra Měchurová jednodušší šaty. „Chtěla jsem si s účesy co nejvíce vyhrát a použít výrazné doplňky nebo závoj. Ale i tak jsem zvolila účesy vcelku jednoduché, aby nevěsta mohla mít i zdobnější šaty. Vždy záleží na daném typu člověka a také na tom, jak se kdo cítí,“ říká Petra.

wdc003

Nezapomeňte na doplňky

Nyní je na trhu nepřeberně ozdob a šperků, jimiž se dá účes skvěle oživit a které se dají i vypůjčit. „Krásné jsou živé kytky, které je dobré sladit s kyticí nevěsty,“ radí odbornice. „Vlasy také ráda zdobím závojem, který může být buď tradiční, nebo ho můžete načechrat a připnout hezkou sponou. Po obřadu pak můžete závoj sundat a sponu nechat ve vlasech – a máte stále krásný upravený účes na večer,“ doplňuje Petra, podle níž jsou různé doplňky ideální třeba pro krátké vlasy, které díky nim vypadají slavnostně. „V každém případě doporučuji udělat vše výraznější. Přece jen se jedná o jeden den v životě, tak ať si ho všichni dobře pamatují. Oceníte to pak především na svatebních fotkách,“ uzavírá Petra Měchurová.

Tipy, jak na to

1. Inspirujte se! Na trhu je mnoho módních magazínů, z nichž některé jsou zaměřené přímo na nevěsty. Inspiraci najdete i na webu. Mrknout se můžete rovněž na červené koberce, co právě letí ve světě celebrit.

2. S odborníky si vyberte svůj styl. Noste s sebou vždy fotografii svých šatů, abyste mohla vše skloubit dohromady. Nezapomeňte si včas zjistit, zda je kadeřník (a vizážista) v den vaší svatby volný.

3. Zbytečně neexperimentujte: je jasné, že chcete, aby byl váš účes výjimečný, a tak to má také být. Nicméně účes by neměl působit jako příliš velký úlet a měla byste stále zůstat sama sebou.

4. O své vlasy pečujte. Používejte vhodné produkty, aby byly vlasy připravené: svěží a lesklé. Pokud máte krátký sestřih, nechte si ho upravit asi týden před svatbou. Máte-li delší hřívu, nechte si zastřihnout konečky, ať vlasy působí zdravě. Pokud chcete změnit barvu, je dobré ji vyzkoušet předem.

5. Přemýšlejte, jestli chcete účes ozdobit doplňky (čelenkou, sponkami, kytičkami, stuhou…), a začněte si včas vybírat. S doplňky to nepřehánějte (zvlášť pokud máte výrazné šaty), aby výsledný dojem nebyl přeplácaný.

6. Poraďte se i s kamarádkami. Je dobré znát názor těch, kteří vás znají delší dobu a dokážou upřímně říct, co vám sluší.

Sexy svatební účesy

Související články