Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Vizážistka hvězd radí, jak zvládnout oční linky

Navštívila jsem kurz studia Surface, kde mě vizážistka Lucia Gibodová proškolila v kreslení očních linek. Díky jejím tipům jsem si vystřihla naprosto profesionální líčení. A to jsem si až do této doby myslela, že mám obě ruce levé…

Redakce Marianne | 22. 04. 2013

Při pohledu na okouzlující oční linky Grety Garbo nebo Brigitte Bardot jsem se vždy chvěla závistí. Linky považuji za neuvěřitelně sexy a v kombinaci s rudou rtěnkou jsou naprosto neodolatelné! Sama jsem si je však nikdy nedokázala bezchybně vykreslit.

Klenbu přes víčko jsem jakžtakž zvládla, ale problém vždy nastal, když jsem se chystala linku ukončit. ‚Ojka‘, jak Lucie Gibodová zakončení linky familiérně nazývá, vždy byla na každém oku jiná. Na řadu pak přišlo kouřové líčení, kterým jsem se snažila chybu v make-upu potlačit. A ze sexy vzhledu byla najednou rozpačitá klasika…

Když mi pak přišlo pozvání od školy líčení Surface na kurz, který je zaměřen jen a jen na oční linky, nemohla jsem odolat. Kurz trvá od rána do večera a je primárně zaměřen pro vizážistky nebo ženy, které by jimi chtěly být. Vše je ale na individuální domluvě, a tak jsem dostala možnost se učit linky přímo na sobě.

Ucebna2_TISK

Kromě běžných kurzů pro vizážistky Surface nabízí i kurzy osobního líčení, které se zakládají na typologii účastnic kurzu, což v praxi znamená, že se naučíte nalíčit s ohledem na váš typ pleti nebo barvu vlasů a očí.

Hlavní zásada: začínejte zvnějšku!

Vizážistka Lucia Gibodová nejprve doporučuje si měkkou tužkou ve světlém odstínu udělat tečku na vnější straně víčka (směrem ke spánkům a o něco výše, než je koutek oka). Měkkou tužku volíme proto, že jde dobře smazat, kdyby se vám to napoprvé nepovedlo. Zkuste najít takový bod, který bude vašemu oku lichotit, a poté ho nakreslit i na druhé straně. Tato tečka bude představovat konec linky, takže musí být u obou očí stejná.

Mírně zakloňte hlavu, a když se vám bude zdát, že body jsou na obou očích stejné, spojte je s vnějším koutkem. Když je sklon příliš strmý, jemnými tahy linku vystínujte, aby „ojka“ nebyla příliš prohnutá.

Poté linku vedeme těsně nad řasami až do středu zorničky. Kůže na víčku je velmi jemná a dělají se na ní záhyby, proto si druhou rukou vypomozte a co nejvíce ji napněte. Totéž udělejte na druhém oku.

Zakloňte se a zkontrolujte (třeba i pootočením hlavy), zda jsou obě linky symetrické, popřípadě je poupravte. „Je to vlastně taková poloviční linka. Její výhodou je, že sluší téměř všem. Navíc je skvělá na denní nošení. Je velmi decentní, a přitom krásně zvýrazní řasy. Můžete proto zůstat jen u ní. Když bude souměrná, krásně si s ní vystačíte,“ dodává Lucka.

Linku však můžete dotáhnout až k vnitřnímu koutku. Postupujeme opět z vnějšku do vnitřku. Je to z toho důvodu, aby napojení ve středu zorničky bylo dokonalé a jakoby v jednom tahu.

IMG_4725

Extra tipy:

Myslete i na podklad. Nejprve si dejte bázi pod oční stíny a pak přepudrujte oční víčka, řasy a celé oční okolí sypkým fixačním pudrem. „Zapomeňte na kompaktní pudry. Obsahují olejovou složku, a tak mají tendenci dělat mapy a zalézat do mimických vrásek. Sypký pudr se oproti tomu chová jako mouka, kterou poprášíte chleba. K pleti, která má sama o sobě olejový základ, krásně přilne, a tak se ho nemusíte bát použít i ve více vrstvách,“ radí oblíbená vizážistka Gábiny Partyšové a jiných českých osobností.

Jestliže techniku s kajalovou tužkou zvládnete, vyzkoušejte také gelové oční linky v kalíšku (například Maybelline, MAC nebo Avon). Vizážisté pracují téměř výhradně s nimi. Štěteček na oční linky by měl být mírně zešikmený a barva by na něm měla dobře držet. Například Maybelline linky prodává rovnou i se štětečkem. Zakoupit ho však můžete i v Sephoře. Pozor však na to, že gelové linky rychle vysychají. „Nikdy nenechávejte kalíšek otevřený během líčení! Naneste si trochu barvy stranou a balení pečlivě uzavřete,“ upřesňuje Lucie.

Více informací o pořádaných kurzech se dozvíte na http://www.surfacemakeup.cz/.

Související články