Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Recyklovaný nábytek, vytříbený design a přirozeně stárnoucí interiér

Info ikona
Recyklovaný nábytek, vytříbený design a přirozeně stárnoucí interiér

Může být padající omítka na stropu designovým prvkem? Když je obklopena správným nábytkem a dekoracemi, je to možné. Pojďte s námi nahlédnout do kouzelného bytu v domě, který byl postavený už před sto lety.

Terezie Benoni | 14. 01. 2021

Malmö je třetí největší švédské město po Stockholmu a Göteborgu ležící v jeho nejjižnější provincii Skåne na jižním pobřeží Švédska. Ještě v sedmdesátých letech 19. století bylo v oblasti Rörsjöstaden mělké jezero, které bylo následně vypuštěno a vysušeno, aby se mohlo Malmö rozšířit. Nově vzniklá čtvrť připomíná svými promenádami se spoustou zeleně Paříž. Rörsjöstaden se vyznačuje pestrou architekturou s prvky národního romantismu, secese, ale i severského klasicismu. Dnes navštívíme dům postavený ve 20. let 20. století. Čtyřpokojový byt má obytnou plochu přes sto dvacet metrů čtverečních. Vysoké stropy, dvoukřídlé dveře, veliká okna a repasované dřevěné prvky odkazují k historii domu.

Galerie: Přirozeně stárnoucí interiér
Mohlo by se vám líbit

Spousta světla a zemité tóny

Jednotlivé místnosti oddělují dvoukřídlé dveře a bytem tak můžete volně procházet. Interiéru dominují zemité barvy a světlé tóny. Prostorná kuchyň má skříňky z tmavě hnědého dřeva doplněné o mramorovou desku z bílého mramoru. V kuchyni je pouze menší kávový stolek. Jídelna je zařízená moderně a design nábytku kontrastuje s historickými prvky. Veliký jídelní stůl z překližky má po obou stranách lavice, takže se zde pohodlně nají i početnější návštěva. Nábytku zde najdete poskrovnu, díky tomu vyzní pečlivě vybrané plakáty i pár designových kousků. Za jídelnou je obývací pokoj, kterému kralují pohodlné pohovky a křesílka, která přímo nabádají k lenošení. Za tímto pokojem je pak ložnice, ze která se dá vejít na útulný balkón.

 

Zdroj: bo-laget.se

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku