Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Časopis

Čerstvé stránky březnového čísla Venkov & styl přinášejí skvělé čtení

Info ikona
Venkov & styl

Jaro je skloňováno ve všech pádech a už jako pouhé slovo hřeje. Pomalu se v přírodě probouzí žlutá barva, která asociuje slunce, nadechnutí zahrady, ale i domácích interiérů a vyvolává chuť zamířit do rozkvétajících luk a lesů. Nebo i do novým životem "dupající” králíkárny. Zima zvolna předává vládu, a to i na talíři!

Michaela Šmerglová | 16. 02. 2023

BYDLENÍ

V náruči lesní roubenky

Tři roky hledali chalupu, která by plnila jejich vysněné představy. Když už partneři Klára a Karel skládali “zbraně”, stoupnul jim do cesty Vejminek u Chřibské a bylo rozhodnuto! Roubenku, která umí člověka hned po vstupu obejmout i pronajímají.

Info ikona
Bydlení

ŘEMESLO

Loukotě na pár staletí

Kolář z Nového Hrozenkova jde ve stopách svých předků. V dílně, kterou založil jeho otec dokáže dodnes Augustin Krystyník divy. Umí brilanntě obnovit loukoťové kolo pro starý trakař, pro žebřiňák, ale i pro drahého autoveterána! Dřevo ho na slovo poslouchá poslouchá a stejně tak vládne i kovu.

Info ikona
Řemeslo

DEKOR

Modrožlutá symfonie jara

Zahrady i louky rozkvétají, zbarvují se do žluta, modra, růžova… a hlavně do světle zelena. Stejně optimisticky mohou díky květinovým dekoracím začít jásat i venkovní stoly, parapety, zápraží domů či vrata do dvorů. 

Info ikona
Dekor

TRADICE

Cesta proti proudu času

Kouzlo skanzenů a muzeí v přírodě pod širým nebem u nás působí už dlouho. Které z těchto zařízení bylo vůbec prvním? Kdo s myšlenku na záchranu lidových staveb přišel, a proč? Jak to s tradicí skanzenů v Česku je?

Info ikona
Tradice

JÍDLO

Chutná jarní hostina

Zelené výhonky jsou ideální na talíř do pokrmů, které osvěží tělo i mysl. Ať už jde o polévku, salát, pizzu či rizoto, vždy jsou tyto čerstvé zelené dary tím, co vaše jídlo skvěle doplní! 

Info ikona
Jídlo

ZVÍŘE

Ušatí zvědavci po Česku

Králík, zvíře pro potěchu i chov. Rakousko-Uhersku, potažmo českým zemím, přispěl k rozvoji chovu těchto hlodavých ušáků návrat vojáků z Francie v druhé půli 19. století. V zemi galského kohouta už bylo králíkařství na vysoké úrovni. Česko nelenilo a postupem času dalo světu řadu králičích plemen. Známý strakáč je jen jedním z nich.

Info ikona
Zvíře

DOBRÝ NÁPAD

Sazeničkám cedulky sluší

Zahradník malý i velký ocení cedulky, které připomínají, kterou rostlinu kam zasadil. Pořádek je například při pěstění bylinek neocenitelný! Jak zajímavé zápichové značky vyrobit radí naše dvoustrana, co víc, v březnovém čísle Venkov & styl jsou k dispozici už jedny hotové.

Info ikona
Dobrý nápad