Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Časopis

Duben s časopisem Venkov & styl! Číslo 4 je tu a stránky se začínají otáčet…

Info ikona
Titul

Historicky prvně Venkov & styl nabízí kupony na nákupní akci Dny Marianne. Slevy a bonusy jsou i pro vás! A s nimi skvělé čtení navozující návrat ven: do zahrad, luk, lesů… Velikonoční náladu a zvyky střídají vonící květiny, jarní fauna i nápady.

Michaela Šmerglová | 23. 03. 2023
Info ikona
Bydlení

BYDLENÍ

Novinka ve starém znění

Na beskydské stráni se objevila nová roubenka. Vzdor tomu sem padne jako ulitá, což její majitel i plánoval. Ten typ chalupy má překladatel Honza Struhala pod kůží, v takové jako kluk trávil veškeré prázdniny, pak si ji sám pořídil… Zamilovaly si ji jeho žena, dcery a babička. Hlavně všichni měli štěstí na úžasného truhláře!

Info ikona
Řemeslo

ŘEMESLO

Valčík tisíce nití: gobelín

Textilní obraz na stěnu, zvaný tapisérie, je dílem spousty nitek, ale především rukou šikovných tvůrců/kyň v gobelínové manufaktuře. Jak tihle obři vznikají prozrazuje její ředitel Jan Timotej Strýček. Mimochodem, on jim vybírá i předobrazy.

Info ikona
Dekor

DEKOR 

Jaro jako vyšité!

Vyrobit drobnosti, které značí jaro a oslavující velké noce, není nic těžkého. Chce to nápaditost a trochu šikovnosti. Kdo umí křížkový steh a šít ho baví, má náskok. Jemu stačí vzít jehlu, k ní patřičnou bavlnku a už se protahuje, zapošívá! A tak dále, a tak dále.

Info ikona
Tradice

TRADICE

Ó Jidáši nevěrný, cos to učinil?

Zvyk, kdy se během svátků jara vodí po vsi Jidáš, není všem v České republice známý. Ovšem Východočeši vědí, o čem je řeč! Pravě tady se tradice, při níž se jeden z chlapců převlékne do nepohodlného kostýmu ze sena, slámy i rákosu a s ostatními chodí koledou, dodržuje. Koleda s řehtačkami vynese účastníkům syrová vejce a… pak chvíli, kdy kostým Jidáše svorně spálí.

Info ikona
Jídlo

JÍDLO

Talíře plné jarních vůní

Velikonoční hostina má být lehká, barevná a hlavně s vejci. Takovou přináší toto číslo. Co víc!? I se sladkou, stylovou tečkou na závěr. Proč si s chutí nekousnout do zajíčka, když tak krásně voní, a je ke kávě jako stvořený.

 

Info ikona
Fauna

FAUNA

Volá tě vlaštovka na drátě!

Věrné nájemnice jsou tu, přiletěly z daleka a už se namnoze vítají se starými bytnými na chalupách i statcích. Opravit (nebo postavit) hnízdo je teď pro vlaštovky prioritou, pak krmení mladých a jejich výuka… Do konce léta budou předvádět neuvěřitelnou akrobacii i životní elán. Venkovní televizní kanál se právě zapnul!