Z tělesné výchovy se vám už pět dní dopředu dělaly osypky? Kozu jste nikdy nepřeskočili a marně jste se snažili zabodovat alespoň v míčových hrách? Tedy do té doby, než jste dostali balónem po hlavě? Vítejte v klubu sportovních antitalentů!
Promotion

Každý z nás má na něco „buňky“. Někdo odmalička výborně maluje, jiný si je jistý v matematice. Tak nějak obecně se ale předpokládá, že sport půjde nám všem. Pokud tento všeobecný předpoklad nesplníte, rázem si vykoledujete označení "lenoch". A tak se možná i vy protloukáte svým sportovním životem a snažíte se najít alespoň jednu aktivitu, ve které byste se cítili jako ryba ve vodě. Jenže už za sebou máte kurzy aqua aerobicu, hot jógy a spinningu. Výsledek? Chuť ke sportu nulová, účet v mínusu. Naštěstí existuje pár aktivit, které vám nejen nezruinují peněženku, ale zároveň udrží vaše tělo v kondici. Sportovci i my – sportovní antitalenti se totiž shodneme alespoň v jediném - sport opravdu utužuje naše zdraví!

Rozchoďte to 

Vyhoďte Lítačku do koše a začněte po městě lítat sami. Chůze je nejpřirozenější a nejzdravější pohyb, který pro své tělo můžete udělat. Navíc se počítá každý krok! Zkuste jít do práce pěšky, procházku se psem si prodlužte o půl hodinu a o víkendu vyrazte s vaší drahou polovičkou objevovat zákoutí rodného města. Chůze je zábava, během které si ani nevšimnete, že spalujete kalorie.

Procházka

A zahrádku máte?

Plevel, plevel, stříhání keřů, sekání trávy, plevel, plevel a konečně sběr úrody. Tak vypadá život všech, kteří před svým domkem mají alespoň kousek zahrádky. Výše zmíněné kroky považujeme, až na sbírání úrody, za nutné a bohužel i nudné. Věděli jste ale, že například sekáním trávy spálíte stejně kalorií, jako kdybyste hráli badminton? Přiznejte se, kdo už se nemůže dočkat léta?

Díky, raději postojím

Známe to všichni. Vstoupíme do tramvaje a automaticky hledáme místo k sezení. Pokud ho neobjevíme, supíme oči a investigativně pátráme po člověku, který by na příští zastávce mohl vystoupit. Přitom nám během sezení ochabují svaly v těle a my se stáváme pomalejšími a neohebnějšími. Zkuste se příště svého vybojovaného sedadla vzdát ku prospěchu někoho, kdo místo doopravdy potřebujete. Nejen, že uděláte dobrý skutek pro danou osobu, ale zároveň uděláte dobře i svému tělu. 

Schody do nebe

My víme, je jich mnoho a dokážou člověka naprosto vysílit. Zároveň ale mají ještě jednu magickou moc – dokonale formují zadek a stehna. Pokud zvážíme všechna pro a proti (a pomyslíme na fakt, že léto je za 4 měsíce tady), pak z toho plyne jedna jediná věc. Vyběhnout pár schodů ještě nikdy nikoho nezabilo!

Co vy a sport? Řadíte se mezi jeho milovníky, nebo se mu snažíte zuby nehty vyhnout?

ČTĚTE TAKÉ: 5 věcí, které musíte vědět, než začnete běhat 

Promotion