Ani s lupou v ruce bychom na fotkách hereček, modelek nebo třeba slavných blogerek nenašli poporodní kila, strie či kruhy pod očima. V jejich podání to skoro vypadá, že porod je procházka růžovou zahradou, ze které vyjdete ještě krásnější a odpočatější, než jste kdy byla.
Promotion

                                                                                            Zdroj úvodní fotky: Lifeafterbirthproject

Otevřete si Instagram, najděte profil kterékoliv slavné maminky a prohlédněte si její poporodní fotografie. Hádáme, že na ní dotyčná žena vypadá naprosto dokonale. Není tedy divu, že její sledovatelky získají pocit, že takhle krásně musí i ony vypadat v šestinedělí. Bohužel realita je často odlišná, což může pěkně zamávat s ženskou psychikou. Právě proto se zrodil projekt Life After Birth Project, který se snaží ukázat, že poporodní kila i unavená tvář jsou naprosto normální záležitostí.

Porod
Zdroj: @lifeafterbirthprojec

Připojují se i světové hvězdy

Za nápadem stojí majitelka značky spodního prádla Knix, Joanna Griffiths, která se rozhodla spolupracovat s porodním centrem Carriage House Birth a online platformou Empowered Birth Project. Hlavní myšlenkou celého projektu je, aby maminky zveřejňovaly reálné fotografie svého postnatálního těla spolu se svými aktuálními pocity. Nápad se navíc zalíbil i slavným osobnostem, které už nechtějí nadále podporovat vyumělkované fotky svých kolegyň. Svůj příspěvek na téma tělo po porodu zveřejnila například americká herečka Amy Schumerová či modelka Christy Turlingtonová.

Porod
Zdroj: Lifeafterbirthproject

Statistiky jsou neúprosné

Značka Knix si také nechala vypracovat studii, ze které vyplynulo, že 90 % dotazovaných žen si muselo po porodu vyslechnout nelichotivý komentář ke svému tělu. Zároveň vyšlo najevo, že 75 % žen bylo pod tlakem, aby co nejdříve získaly své „staré“ tělo zpět. Ze studie také vyplynulo, že 56 % dotazovaných zažilo poporodní krizi nebo depresi, a to právě kvůli tomu, jak jejich tělo vypadalo. Zdá se, že Life After Birth Project vznikl za pět minut dvanáct.

Co říkáte na tento nápad? Mělo by se o vzhledu těla po porodu více mluvit? 

ČTĚTE TAKÉ: Rozhovor o tom, jestli může být porod krásný

Promotion