Příprava nepečených dezertů mi činí neskutečnou radost - odpadá při něm totiž alchymie s troubou. Vyzkoušejte trojici dezertů, které jsou efektní a jednoduché. S nimi zazáříte!
Promotion

 

Čokoládové kostky s ořechy

Na cca 50 kousků:
100 g pistácií (nepražených, nesolených)
100 g mandlí
100 g lískových oříšků
20 g másla
600 g hořké čokolády
200 g mléčné čokolády
50 ml smetany ke šlehání
200 g vlašských ořechů

Pistácie, mandle a lískové oříšky nasekáme nahrubo, krátce opečeme v rozehřátém másle a necháme vychladnout. V horké vodní lázni rozehřejeme nalámané oba druhy čokolády, odstavíme, přidáme horkou smetanu a dobře promícháme. Vmícháme opečenou směs ořechů a nasekané vlašské ořechy, nalijeme do obdélníkové formy (20 × 30 cm) vyložené potravinářskou fólií a po vychladnutí necháme v chladničce ztuhnout. Po ztuhnutí vyklopíme, fólii sloupneme a necháme při pokojové teplotě povolit. Nakrájíme na kostky, necháme je znovu ztuhnout a zabalíme.

 

 

dnes nepecu


Kuchařku Dnes nepeču, kde najdete víc než dvě stě receptů na nepečené dezerty, od cukrářky Pavlíny Berzsiové. V knize najdete recepty na nepečené sladké snídaňové, na výlet si místo obvyklé tatranky připravte nepečené laskominy, obdarujte nepečenými jedlými dárky kamarády, udělejte si rodinnou oslavu s velkolepým nepečeným ořechovým dortem s likérem, vyberte si z receptů zábavná překvapení na dětskou party.