Stalo se vám někdy, že jste chtěli v knihkupectví přenocovat?

Snad všichni knihomolové vědí, že návštěva knihkupectví se občas může zvrhnout v neřízené listování knížkami všeho druhu. Někdy prohlížení nových knížek zabere hodinu, jindy může trvat i celé odpoledne. Pokud nakupování knih online považujete za barbarství a naopak toužíte po návštěvě zajímavého knihkupectví, pak vás předem musíme varovat. Přečtení tohoto článku může vážně ohrozit nejen stav vašeho konta, ale i konstrukci vaší domácí knihovničky.

Kam vyrazit za nejlepším knižním zážitkem?

Book Therapy, Římská 35

Knihkupecká perla Vinohrad – tak můžeme bez ostychu nazvat knihkupectví Book Therapy, které se nachází v Římské ulici. Nečekejte přeplněné police nejnovějších bestsellerů, v tomto knihkupectví na vás čekají vybrané knihy, které mnohdy připomínají malá umělecká díla. Nabažit se můžete tituly z oblasti architektury, životního stylu, seberozvoje, módy nebo třeba gastronomie. A pokud budete mít pocit, že otvírací doba Book Therapy je k vám příliš krutá, pak využijte jejich Osobní terapii – možnost pronajmout si knihkupectví jenom pro sebe. No není to sen?

Book Therapy
Zdroj: @bookbooktherapycz

Page Five, Veverkova 5

Pražským Holešovicím naopak kraluje knihkupectví a zároveň vydavatelství Page Five. Zamilují si ho nejen vášniví čtenáři, ale také všichni, kteří propadli kouzlu tištěných magazínů. Těšit se můžete nejen na české lahůdky jako Soffa, Lógr nebo Raketa, ale také na zahraniční magazínové špičky v čele s Dazed či The GentleWoman. Nutno podotknout, že vás nezklame ani jejich knižní nabídka plná knih o výtvarném umění, designu nebo architektuře.

PF
Zdroj: @page_five_

Xaoxax, Krymská 29

Tohle se povedlo! Útulné knihkupectví na Krymské vás oslní svým nesvázaným duchem, a především zajímavým výběrem knih. Nebojí se prezentovat knihy od neznámých autorů nebo malých vydavatelství a se stejnou pompou vám prodají i perfektní komiks nebo obrazovou knihu. Pokud se chcete vyhnout konvenčním knihám, které vídáte každý druhý den na Instagramu, pak se vydejte do Xaoxax!

ArtMap, Praha – Vojtěšská 18 / Brno – Místodržitelský palác

Knihkupectví ArtMap najdete nejen v našem hlavním městě, ale také v Brně. Parádní knihkupectví plné prvotřídních knížek si rozhodně zaslouží vaši pozornost, neboť se často stává místem pro workshopy, semináře nebo autorská čtení. Objevit tu můžete nejen zajímavé knížky o umění, ale také úchvatné publikace pro děti nebo designové předměty.

AM
Zdroj: @knihkupectvi.artmap

A na které knihkupectví nedáte dopustit vy? 

ČTĚTE TAKÉ: Jaro ve znamení knižních novinek! Které stojí za přečtení?

Promotion