Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Čas dovolených už klepe na dveře a s ním i vytoužený odpočinek. K chytání bronzu na dece u vody jednoznačně patří kvalitní čtení. Které knihy se letos vyplatí přibalit do plážové tašky?

Veronika Zvonková | 23. 05. 2024

Alena Mornštajnová: Listopád

Jaké by byly naše osudy, kdyby komunismus neskončil? Alena Mornštajnová ve svém románu Listopád sleduje příběh rodiny rozdělené totalitním režimem. Marie Hajná je za účast na demonstracích odsouzena ke dvaceti rokům vězení, zatímco její dcera Magdalena je umístěna do komunistické „ozdravovny". Jejich osudy se ale dramaticky protnou způsobem, který ani jedna nepředpokládala.

Patrik Hartl: Gazely

Pokud hledáte něco ze života, z rodinného prostředí s kapkou lásky a odvahy, Gazely budou skvělou volbou. Jde o příběh vyprávějící průběh jednoho týdne tří kamarádek a zároveň bývalých spolužaček Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla. Šárka v pondělí oslaví narozeniny, ztratí mobil a její život se kvůli tomu v úterý otřese v základech. Karolína ve středu přivítá manžela, se kterým rok nežila, a musí se sžít. Helena v pátek uvěří, že může zapomenout na rozvod a zamilovat seUdálosti jednoho týdne je vrhnou do takových turbulencí, že ani jedna v pátek večer nebude mít tušení, jak bude jejich život vypadat v neděli.

Mohlo by se vám líbit

Čtení je sexy! 7 způsobů, díky kterým budete více číst

„Buďme rozumní a přidejme osmý den v týdnu, který bude výlučně určen pro čtení.“ Pokud patříte k lidem, kteří by stejně jako americká herečka Lena Dunham potřebovali osmý den v týdnu ke čtení, pak je tento článek určen přímo pro vás.
marianne.cz

Julie Caplinová: Vila v Itálii

Romantický příběh plný vášně, napětí a tajemství. Mladá žena se vydává do Itálie za splněním svého snu, ovšem nikdy by jí nenapadlo, že její návštěva bude zahrnovat i setkání s jejím otcem, o jehož existenci ani netušila. Když se jí podaří prokázat její skutečnou identitu, situace nabere zcela jiný směr. Její otec je totiž známým italským hercem, který si pečlivě střeží soukromí. Jeho manažer proto nespouští mladou Liu z očí, ovšem záměr ochrany bezpečí jeho šéfa možná není tím jediným důvodem.

Lisa Reganová: Závod s časem

Detektiv Josie Quinnová neslyšela o své sestře Trinity tři týdny od jejich poslední hádky. Když na odlehlé chatě najde lidské kosti, obává se nejhoršího. Na místě činu objeví stopu od Trinity, která ji zavede do sestřiny minulosti a odhalí její obavy i sny. Trinity, snažící se zachránit svou novinářskou kariéru, se nevědomky pokouší navázat kontakt s nebezpečným sériovým vrahem. Čas na nalezení její sestry se však krátí.

Mohlo by se vám líbit

Knihy, které podle redakce Marianne ovládnou rok 2024

Už jste přečetli všechny knížky, které jste našli pod vánočním stromečkem? Mlsně nahlížíte do knihkupectví a pokukujete po nových titulech? Máme pro vás seznam nejočekávanějších knih, které vyjdou v letošním roce 2024.
marianne.cz

Petra Soukupová: Věci, na které nastal čas

Alice a Richard žijí sedmnáct let společně se svými dvěma dětmi, Kájou a Lolou. Kája začíná mít rodičů dost, zatímco Lola si přeje psa. Jejich život je stereotypní, ale snesitelný. Vše se změní, když se objeví někdo nový a přináší pocit, že dosavadní život nebyl opravdová láska. Jakýkoli zásah však ovlivní celou rodinu a děti jsou nuceny řešit věci, které by neměly. Stojí tato rodina za záchranu? Pokud hledáte něco víc, než jen povrchní zápletky, tato kniha jednoznačně splní vaše očekávání. 

Zdroj článku

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne