Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nejlepší čtení na dovolenou 2024 podle redakce Marianne: Vydejte se do barevné Florencie i za Bridgertonovými

Těšíte se celý rok na letní odpočinek, jak si na zahradě nebo u vody otevřete pěknou knížku, přičichnete k její vůni, toužebně pohladíte její stránky a nerušeně se začtete do poutavého děje? Máme pro vás několik tipů na romány, které vás dojmou, překvapí, pobaví i rozpláčou.

Veronika Zvonková | 9. 07. 2024

Florencie, moje (sebe)láska – Veronika Vrzalová

Kdo někdy nezažil pocit, že celý svět pohltila temnota a cokoliv, co děláte, přestalo dávat smysl? V obdobné situaci se ocitla i sedmadvacetiletá Veronika, která prošla kompletním vyhořením. Nakonec však sbalila zbytky svých sil a s kufrem vyrazila do italské kolébky renesance, Florencie, aby zde našla nový životní směr i sama sebe. Autorka a vypravěčka v jedné osobě postupně prozkoumává historická zákoutí města, učí se první italská slova a poznává nové přátele i zcela odlišný životní styl. To vše předává čtenářům s notnou dávkou humoru a sebeironie, která ve vás vyvolá nutkání změnit od základů svůj život. Anebo si minimálně udělat výlet do Florencie.

Mohlo by se vám líbit

5 knižních bestsellerů, které letos s sebou přibalit k vodě

Čas dovolených už klepe na dveře a s ním i vytoužený odpočinek. K chytání bronzu na dece u vody jednoznačně patří kvalitní čtení. Které knihy se letos vyplatí přibalit do plážové tašky?
marianne.cz

Bridgertonovi: Vévoda a já – Julia Quinnová

Seriál Bridgertonovi zajisté znáte. Co byste ale řekla knižní verzi? Julia Quinnová svým románem "Vévoda a já" okouzlila miliony čtenářek po celém světě. Tento první díl slavné série Bridgertonovi vás zavede do Londýna na počátku 19. století, kde se setkáváme s Daphne Bridgertonovou a Simonem Bassetem, vévodou z Hastingsu. Když se oba dohodnou na falešném zasnoubení, aby zvýšili její šance na dobrý sňatek a odradili jeho nápadnice, netuší, že jejich plán povede ke skutečným citům. Kniha je plná elegantního humoru, vášní a spletitých společenských intrik, které dokonale vykreslují atmosféru období regentství. V knize oceníte nejen romantickou zápletku, ale i propracované charaktery a dynamické dialogy, které dodávají příběhu hloubku a živost.

Čajovna v Tokiu – Julie Caplinová

Čajovna v Tokiu od Julie Caplinové je kouzelný příběh, který vás přenese do srdce japonské metropole. Hlavní hrdinka, Fiona, se rozhodne uniknout zklamání z lásky a kariérních neúspěchů tím, že se přestěhuje do Tokia, kde se stane hosteskou v tradiční čajovně. Zde objevuje nejen krásy japonské kultury a umění čajového obřadu, ale také nové přátele a možná i novou lásku. Kniha je skvělým únikem pro ty z vás, které toužíte po exotice a romantice, a zároveň nabízí fascinující pohled na rozdílné kulturní zvyklosti. Caplinová vás svým popisem Tokia a jeho atmosféry vtáhne přímo do děje, což dělá z této knihy neodolatelné čtení.

Královna – Devney Perry

Emmett Stone se dohodl s ženou, která ho před dvěma měsíci upoutala, na jednoduchých pravidlech: žádné sliby, žádná očekávání, žádná jména. Po letech plných dramat, která následovala po rozpadu jeho motorkářského klubu, mu tento románek s tajemnou ženou přišel jako přesně to, co potřeboval. Avšak, jak spolu tráví stále více času, Emmett zjistí, že je čím dál tím těžší udržet své city pod kontrolou. Je tak inteligentní a drzá, milá a laskavá. Každou sobotu odpoledne s ním ráda jezdí na motorce a nedělní rána tráví v jeho posteli. Je zkrátka dokonalá. Až na to, že je Nova Talbotová, dcera Emmettova největšího nepřítele – muže, který zavraždil jeho otce. Její identita by mohla znamenat konec jejich vztahu, pokud Nova nedokáže Emmetta přesvědčit, že její city jsou opravdové, dříve než se Emmett dozví skutečný důvod, proč tento románek navrhla.

Mohlo by se vám líbit

Knihy, které podle redakce Marianne ovládnou rok 2024

Už jste přečetli všechny knížky, které jste našli pod vánočním stromečkem? Mlsně nahlížíte do knihkupectví a pokukujete po nových titulech? Máme pro vás seznam nejočekávanějších knih, které vyjdou v letošním roce 2024.
marianne.cz

Strom čarodějnic – Ellena Collins

Selena, malířka z Manchesteru, se po rozchodu a ztrátě svých snů o budoucnosti rozhodne vyrazit na dovolenou. Vybere si chatu Trnka, která vypadá jako z pohlednice a zdá se být ideálním místem, kde by mohla zapomenout na všechny své starosti. Jakmile přichází jaro, Selena se do chaty nastěhuje, ale brzy zjistí, že minulost zde není zcela zapomenuta. Chata Trnka skrývá tajemství, která nechtějí zůstat neodhalena. Kniha má dvě dějové linie, mezitím se totiž v roce 1682 odehrává příběh Grace Cotterové, toužící po lásce, manželovi a rodině. Přestože je spokojená s prací na statku, péčí o svého otce a učením se léčebných praktik od báby Bett, její srdce stále prahne po lásce. V době, která nepřeje snílkům a kde pomluvy mohou znamenat smrt, se však může jediná chyba stát osudnou a navždy změnit Gracein život. Tři sta let od sebe dělí příběhy dvou žen, které spojuje dům plný tajemství, krve a magie. Graceina duše touží po odpočinku a je to právě Selena, kdo jí v tom může pomoci.

Návrh – Elle Kennedy

Návrh od Elle Kennedy je svěžím a zábavným románem z prostředí univerzitního hokejového týmu. Hlavní hrdinka, Hannah Wellsová, je chytrá a cílevědomá studentka, která si díky svému akademickému úspěchu získala respekt spolužáků. Když ale potřebuje pomoci s překonáním studijních problémů, obrátí se na ni Garret Graham, hvězda školního hokejového týmu. Co začíná jako nevinné doučování, se postupně mění v hlubší vztah, kde oba musí čelit svým osobním démonům. Příběh je plný humoru, vášní a životních lekcí, které vás osloví svou opravdovostí a energií. Kennedy skvěle vykresluje dynamiku mezi postavami a jejich vývoj, což z této knihy dělá nezapomenutelné čtení.

Šílená posedlost – Danielle Lori

Těsné šaty, příliš vysoké podpatky, hlasitý smích, nezdvořilý styl stolování a popletená slova. Málokdo ví, že toto chování je jen maskou, která skrývá jeden panický záchvat za druhým. Nikdo nedokáže proniknout Gianninou fasádou až do chvíle, kdy se objeví on. Pro většinu je vzorem ctnosti; speciální agent, který dodržuje zákony. V newyorském podsvětí ho však znají jako podvodníka a bezcitného zabijáka. Christian Allister vždy věrně sledoval svůj životní plán, který si vytvořil během mládí, pod ostrým světlem chladné vlhké cely. S tendencí k pořádku a se zvláštním vztahem k číslu tři se nikdy nenechal odchýlit od své cesty. Ale možná by nikdy neměl říkat nikdy... Jedné chladné zimní noci se jejich životy nečekaně spojí. Gianna ho nesnáší – jeho ledové chování, jeho aroganci a až příliš pronikavý pohled – ale postupem času začne žít jen pro chvíle, kdy si s ním může hrát.

Mohlo by se vám líbit

Letní čtení v redakci Marianne: Které knihy si vezmeme na dovolenou?

Léto je tady a nám se blíží dovolené, kterých se nemůžeme dočkat! V redakci Marianne jsme vášnivé knihomolky, a tak si každoročně musíme dávat pozor, aby náš kufr nepřesáhl váhový limit! Které knižní skvosty si tedy s sebou zabalíme a které knížky máme spojené s našimi minulými dovolenými?
marianne.cz

Láska mezi řádky – Lauren Asher

Láska mezi řádky od Lauren Asher je emotivním příběhem o ztrátě a nalezení. Hlavní hrdinka je spisovatelka, která po smrti svého manžela ztrácí inspiraci a smysl života. Když se však seznámí s tajemným mužem, který ji vrací chuť do psaní a života, začne se její svět znovu proměňovat. Asher skvěle zachycuje bolest a radost, které přináší nový začátek, a nabízí čtenářkám hluboký a upřímný pohled na to, co znamená milovat a být milován. Kniha je plná silných emocí a inspirativních myšlenek, které vás nutí přemýšlet o životě a lásce.

Námi to končí – Colleen Hooverová

Colleen Hooverová ve svém románu Námi to končí přináší silný a dojemný příběh o lásce, odvaze a sebeuvědomění. Hlavní hrdinka Lily má zdánlivě vše - úspěšnou kariéru a dokonalého partnera. Její idylický život však naruší bolestivé vzpomínky na minulost a znepokojující pravdy o jejím současném vztahu. Hooverová se nebojí otevřít těžká témata, jako je domácí násilí a psychické trauma, a čtenářky tak provází silnými emocemi od začátku do konce. Kniha je hluboce lidská a autentická, což z ní činí nezapomenutelný zážitek. Je to příběh o nalezení vlastní síly a schopnosti začít znovu, který inspiruje a dojímá.

Objevte další tipy na dovolenkové čtení v galerii:
Zdroj článku

Související články

Móda
Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit

Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit

Životní styl
Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Móda
Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Tanečnice Veronika Lálová radí: Jak nosit výrazné barvy a vzory během léta 2024

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města