Již brzy v Brně odstartuje první veletrh, který nabídne pomocnou ruku párům, které si přejí potomka, a nedaří se jim to.
Promotion


V polovině června se na brněnském výstavišti uskuteční akce pro všechny páry, které mají problém s početím dítěte. Ačkoli neplodnost patří mezi často skloňovaná témata, obdobná výstava a poradenství se na území republiky konají poprvé.

Jedinečnost veletrhu For Fertility spočívá zejména v tom, že manželé a partneři se zde budou moci nezávisle informovat u lékařů a odborníků na neplodnost a dozvědí se také to, jak dále postupovat. Nad veletrhem převzaly záštitu renomované tuzemské kliniky reprodukční medicíny, které se otázku neplodnosti pokusí představit laické veřejnosti.

Organizátoři upozorňují na fakt, že obdobné akce jsou v zahraničí standardem, který by rádi zavedli u nás. „Najít všechny potřebné informace ohledně léčby neplodnosti přes internet je nejen časové náročné, ale také zavádějící. Každý neplodný pár zároveň potřebuje řešit svou konkrétní situaci jinak. Možnost promluvit si s odborníky na jednom místě a v jeden den je tak nejen efektivnější, ale také osobnější,“ říká Jana Lunerová, majitelka pořádající firmy.

Témata jednotlivých seminářů se dotknou nejen přísně lékařských témat. Od paní doktorky Heleny Čutové se dozvíte něco o akupunktuře a jejím vlivu na zvýšení plodnosti a psychoterapeut PhDr. Pavel Pokorný se zaměří na zvládání emocí a psychologickou podporu v průběhu léčby neplodnosti. Mimořádným hostem For Fertility bude profesor Ladislav Pilka, který stál před třiceti lety u zrodu prvního dítěte ze zkumavky v tehdejším východním bloku.

Veletrh For Fertility

15. 6. 2013, výstaviště Brno

www.forfertility.com