Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Balonové rukávy, krajky a romantika: “Coquette girl” styl se vrací mezi módní trendy. Propadnete mu i vy?

To, že má móda cyklickou povahu, je všem jasné. V módním průmyslu momentálně rezonují kousky, které jsme nosili za dob našeho mládí i my. Designéři a módní domy se ale rozhodli vrátit trendy ještě o pár set let zpět a probudit tzv. “coquette girl” styl opět k životu. Propadnete mu letos i vy?

Aneta Akgül | 8. 05. 2024

Co je “coquette girl” styl?

Romantické prvky zahrnující krajkové detaily, stuhy, mašle, balonové rukávy a podobně - to všechno vám může zprvu připomínat vzhled nějaké pohádkové princezny. Ve skutečnosti se ale jedná o módní styl jménem “coquette girl”, což v překladu znamená “styl kokety”. Ano, opravdu se tento princeznovsky romantický vzhled v minulosti považoval za koketní. A tento název mu zůstal až dodnes.

Estetika stylu “coquette girl” oslavuje ženskost, krásu a romantiku. K tomuto dojmu vypomáhají právě ty nejroztomilejší detaily - od stuh, přes mašle ve vlasech, až po pastelové barvy a velké balonové rukávy. Zároveň ale musíme zdůraznit, že ačkoliv je tento styl inspirován krásou a romantikou, jak již jeho název napovídá, nemá reprezentovat ženy jako princezny a jejich dobově preferovaný ženský styl. Naopak, “coquette girl” představuje odvážný módní směr, který se vzpírá tradičním očekáváním vzhledu žen. Tento trend oslavuje přepychovou nádheru ve stylu Marie Antoinetty, subkulturu manýrismu a zároveň jemnou, téměř éterickou křehkost. Tato směsice staromódního přepychu a současného uvolněného stylu byla již dříve vidět v návrzích designéra Alexandera McQueena a nyní se stává stále více viditelnou na ulicích a sociálních sítích. Charakteristickými prvky tohoto vzhledu jsou perlové doplňky, krajky, volány, korzety a mašle, připomínající prvky, které bychom mohli najít v budoáru z doby baroka.

Mohlo by se vám líbit

Trochu princezna, trochu venkovanka: Stanou se tyto romantické šaty hitem léta 2024?

Přestože letním trendům stále značně dominuje minimalismus, i milovnice volánů a romantické estetiky mohou začít jásat. Na výsluní se totiž právě teď derou šaty, v nichž se budete cítit jako princezna z 18. století či jako svobodomyslná venkovanka, která nachází útěchu v tichu přírody. Kterou roli si zvolíte, je čistě na vás.
marianne.cz

Co patří mezi základní prvky v šatníku romantické coquette girl?

Tento módní směr vychází z oslavy ženskosti a zahrnuje romantické, hravé šaty s prvky inspirovanými barokem. Klíčové prvky garderóby “coquette girl” zahrnují:

  • Šaty a topy zdobené nabíranými či balónovými rukávy
  • Dekorace z krajky, třásně a mašle v různých velikostech
  • Květinové motivy
  • Jemnou barevnou škálu s pastelovými odstíny, bílou, pudrovou a charakteristickou staro růžovou
  • Jako obuv ideálně zvolte baleríny nebo Mary Jane boty, doplněné krajkovými ponožkami
  • Jako doplňky se volí perly a vlasové ozdoby, jako jsou mašle nebo jemné sponky

Ať už tomuto módnímu trendu propadnete či nikoliv, jisté je, že se jeho prvky pravděpodobně budou objevovat téměř ve všech obchodních řetězcích. Nemusíte být 100% "coquette girl" a celý váš šatník přeměnit v jednu velkou romantiku s prvky flirtu. Stačí, když do svého běžného stylu zakomponujete několik prvků typických pro tento styl. Například mašle ve vlasech dokonale podtrhne váš ženský vzhled a dodá vám nádech jemnosti. Detaily jsou v tomto směru opravdu důležité, a tak si na nich dejte záležet.

Inspirujte se v naší galerii a buďte stylovou "coquette girl":
Zdroj článku

Související články

Móda
Módní ikona a vlivná první dáma USA: Slavné momenty Jackie Kennedy Onassis

Módní ikona a vlivná první dáma USA: Slavné momenty Jackie Kennedy Onassis

Móda
Saténová sukně je ideální do práce, na rande i na procházku. Už máte doma tu svou?

Saténová sukně je ideální do práce, na rande i na procházku. Už máte doma tu svou?

Móda
Jediný kousek, který budete letos v létě potřebovat: Je pohodlný a vypadá extra stylově

Jediný kousek, který budete letos v létě potřebovat: Je pohodlný a vypadá extra stylově

Móda
Legendární Cher brzy oslaví 78 let: Podívejte se na její nejikoničtější módní momenty

Legendární Cher brzy oslaví 78 let: Podívejte se na její nejikoničtější módní momenty