Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Květnové novoluní podle čísel a hvězd: Dopoledne bude jízda, večer přinese chaos v myšlenkách

Je tu už páté novoluní roku 2024, které tentokrát připadne na středu 8. května. Ovlivní je druhé znamení zvěrokruhu, rozvážný a vytrvalý Býk, jehož poklidnou energii výrazným způsobem naruší těkavé číselné kombinace. Den nás může zaskočit místy nečekanou dynamikou a silným odhodláním nevzdávat se, získat a projevit svou sílu. Co dalšího přinese nadcházející novoluní, nač byste se měli připravit a čemu se raději vyhnout? Čtěte dál a dozvíte se víc.

Ilona Lea Kotková | 7. 05. 2024

Květnový nov ovlivní zemitý Býk

Měsíc vládne lidským emocím, a přestože si to řada z nás nemusí dávat do souvislostí, výrazným způsobem ovlivňuje náš vnitřní svět, náladu i fyzické tělo. Mezi dny, během kterých je měsíční vliv obzvlášť zřetelný, patří vedle úplňku také novoluní. To aktuální nastává ve středu 8. května a odehraje se pod taktovkou praktického a vytrvalého Býka.

Lidé narození v tomto zemském znamení vynikají silnou odolností a někdy až neuvěřitelnou trpělivostí. S lehkou nadsázkou lze prohlásit, že tam, kde ostatní končí, Býk teprve začíná. Jeho stabilní energie a mimořádná vytrvalost jsou tím, co jej předurčuje ke zdolávání časově i jinak náročných úkolů. Jedinci v Býku platí za rozvážné osobnosti milující krásu a pohodlí, vždy upřednostňující kvalitu nad kvantitou. Domov a pevné zázemí jsou jednou ze základních priorit tohoto znamení, podobně jako pocit jistoty. Jen sotvakdy uvidíte Býka pouštět se do riskantních záležitostí a jednat bezhlavě. Jednoznačným bonusem těchto lidí bývá i nepřehlédnutelný sex-appeal a dráždivá smyslnost, protože jim vládne planeta krásy a lásky Venuše. Úskalím je pak slabost pro nejrůznější delikatesy, na kterých si typický Býk vždy hojně a rád pochutná. Nezřídka sklouzává k pohodlnému životu, materialismu a lenosti, může mít majetnické a panovačné sklony. V extrému dokáže být až neuvěřitelně zarputilý a odhodlaný vytrvat za každou cenu.

V podobném duchu se do značné míry odehraje také 8. květen 2024. Energie dosáhnout svého a vytrvat bude prostupovat celým dnem, stejně tak i potřeba užít si pohodlí a potěšit se krásnem. Důležitá bude tento den i hudba, můžeme citlivěji vnímat, co slyšíme a nakolik tóny i intonace hlasu souzní s tím, co vnímáme jako příjemné. Ke slovu se dostane i fyzické tělo, dotek a smyslnost. Projekty, o kterých už nějakou dobu uvažujeme, můžeme „oficiálně“ zahájit; novoluní v Býku jim poskytne životaschopnost a zajímavý potenciál do budoucna.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop na květen: Berani mají věřit svým pocitům, Lvi nahlížet pod povrch

Je tu květen, měsíc barev, vůní a mláďat, příjemně svěžích dnů a probouzejících se nadějí. Je tu i náš pravidelný měsíční horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu, který jako vždy přináší drobnou nápovědu, abyste si nadcházející týdny užila v co možná největší pohodě, bez zbytečných komplikací a nepříjemných překvapení. Získejte náskok a přečtěte si, co vás v průběhu květnových dnů čeká, na co se můžete těšit a čemu se raději vyhnout.
marianne.cz

8. květen podle numerologie

Květnové novoluní ve znamení obvykle klidného a trpělivého Býka oživí dynamické číselné kombinace vzniklé numerologickým rozpočítáním dne. Jejich výrazná energie a příležitostná prchlivost do jisté míry rozčísnou těžkopádnost, k níž Býci občas inklinují. Důležité bude fyzické tělo, vyvážený poměr aktivity a odpočinku, rytmus a drobné rituály, které pomůžou dosažení harmonie. Bude třeba dbát na své bezpečí, nepouštět ke slovu ego, neriskovat na silnicích a bránit se manipulaci, k níž to bude především v dopoledních hodinách svádět.

0-6 hodin

Noc těsně před novoluním, které nastává v časných ranních hodinách, nebude patřit k těm nejklidnějším. Přesto si bude tělo – víc než jindy – žádat dostatek odpočinku, aby nabralo sílu pro nadcházející náročné hodiny a poctivě zregenerovalo. Zapomeňte na mobil u hlavy, dobře vám neudělá ani jiná elektronika v místnosti, kde spíte. Dobře vyvětrejte, nebo raději nechte otevřené okno po celou dobu spánku. Ten naopak podpoří bylinky pod polštářem či bylinkový čaj před odchodem na lůžko.

6-12 hodin

Dopoledne bude jízda a čas mezi šestou a dvanáctou může podpořit Býka v jeho extrému vydobýt si své za každou cenu. Můžeme cítit neobvyklé odhodlání něčeho dosáhnout, být místy až urputní a nesmlouvaví. Tendence manipulovat budou výraznější než obvykle a chovat se ve vztazích majetnicky může lákat i ty, kteří jinak nemívají problém s respektováním hranic druhého. Pozor si dejte na silnicích, udržujte emoce pod kontrolou a dobře važte slova, která vypustíte z úst.

12-18 hodin

Odpoledne se bude o svá práva hlásit ego, jenž se bude i velmi rafinovaně snažit přesvědčit nás o své pravdě. Nečiňte unáhlené kroky a raději si dopřejte čas. Od věci nebude intenzivnější fyzická aktivita včetně té sexuální, která uvolní nahromaděnou energii a vyčistí mysl od zhoubných myšlenek. Skvěle však půjde komunikace, proto – potřebujete-li se na něčem důležitém domluvit, případně někoho přesvědčit o své pravdě – toho využijte.

18-24 hodin

Večer a noc mohou do našich domácností vnést trochu chaosu. Pociťovat můžeme i odnikud pramenící neklid a náladovost. Snažte se nic zásadního neřešit a už jen odpočívat, případně si napsat na papír své myšlenky a později se k nim vrátit. Dobře vám udělá procházka, kontakt s přírodou a čistý vzduch, skvěle poslouží i nejrůznější dechová cvičení. Ke spánku se uložte v co největší pohodě a ideálně v náruči milované osoby.

Zdroj: autorský článek

Zdroj článku

Související články

Zábava
Cestování po Plzeňském kraji: 5 zatopených lomů, kde byste se měli letos vykoupat

Cestování po Plzeňském kraji: 5 zatopených lomů, kde byste se měli letos vykoupat

Zábava
Kvíz: Dokážete přiřadit k jednotlivým zemím jejich typická jídla? Ukažte, zda jste světoví gurmáni

Kvíz: Dokážete přiřadit k jednotlivým zemím jejich typická jídla? Ukažte, zda jste světoví gurmáni

Zábava
Mezinárodní den muzeí je tu! Jaká evropská města kultury byste měli navštívit?

Mezinárodní den muzeí je tu! Jaká evropská města kultury byste měli navštívit?

Zábava
Redakce doporučuje podcasty: Pusťte si do uší zábavu, vzdělání i motivaci

Redakce doporučuje podcasty: Pusťte si do uší zábavu, vzdělání i motivaci