Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Bojujte s vráskami přírodní cestou

Info ikona
Žena

Vrásky jsou nedílnou součástí stárnutí, a tak je zhola nemožné, abychom je „vymazaly“ ze svého obličeje. Na druhou stranu existuje několik přírodních tipů, díky kterým oddálíte stárnutí pleti, a tím pádem i vznik vrásek.

Vrásky! Na první pohled slovo, které v mnoha ženách vzbuzuje panickou úzkost, na stranu druhou přirozená součást života. S troškou snahy ale lze příchod vrásek oddálit a stejně tak můžeme přírodními způsoby vrásky zmírnit. Ptáte se, jak na to?

Mohlo by se vám líbit

1. Používejte opalovací krém

Kdy naposledy jste svůj obličej namazala opalovacím krémem? Pokud jste si právě vzpomněla na letní dovolenou v Itálii, pak je nejvyšší čas, abyste opalovací krém zařadila do své každodenní kosmetické rutiny. Studie zveřejněná v roce 2013 v Annals of Internal Medicine totiž zjistila, že pravidelné používání opalovacího krému pomáhá oddálit vznik prvních vrásek. Ano, aktuálně sice venku nevládnou třicítky ve stínu, přesto o sobě sluníčko už pomalu dává vědět. Nezbývá tedy nic jiného, než svůj kosmetický arzenál obohatit o hydratační krém s SPF.

2. Přestaňte kouřit

Není žádným tajemstvím, že kouření škodí našemu zdraví, a tedy i pleti. Zajímavou studii na toto téma provedli američtí vědci, kteří porovnávali 79 párů jednovaječných dvojčat, přičemž jedno z dvojčat kouřilo a druhé ne. A výsledek? Studie potvrdila, že kouření negativním způsobem ovlivňuje stav naší pleti. Bohužel, také pasivní kouření může způsobit, že se na vaší pleti objeví vrásky dřív, než byste si přály.

Info ikona
Obličej

3. Óda na beta karoten

Možná jste už také slyšely o tom, že beta karoten blokuje ultrafialové sluneční záření, a tudíž chrání pokožku a oči před poškozením. Není tedy divu, že beta karoten společně s retinolem (vitamín A) patří k častým složkám v krémech bojujících s vráskami. A tak je jenom na vás, zda dáte přednost kosmetickému produktu s beta karotenem, nebo se rozhodnete pro beta karoten v podobě doplňku stravy. Pouhých 30 mg beta karotenu denně užívaného perorálně, může podle National Institutes of Health zabránit tzv. fotostárnutí, tedy vráskám.

4. Zvyšte příjem antioxidantů

Antioxidanty patří k dalším přírodním bojovníkům proti vráskám. I v tomto případě záleží pouze na vás, zda si pořídíte krém na vrásky obohacený právě o antioxidanty, nebo se rozhodnete zvýšit příjem antioxidantů ve stravě. V tomto ohledu se zaměřte především na borůvky, fazole, hroznové víno, kapustu nebo špenát, díky kterým bude vaše pokožka zdravější, a tudíž jí nehrozí předčasné stárnutí.

5. Odličujte se

Uf, naštěstí už odzvonilo dobám, kdy mnoho z nás ulehalo do postele s make-upem. Přesto se občas najdou chvíle, kdy se nám do večerního odličování dvakrát nechce. Této nechuti bychom se ale neměly oddávat, neboť naše pleť „dokáže“ přes noc make-up absorbovat. A vzhledem k tomu, že konvenční kosmetika je plná agresivních složek, může spaní s make-upem zvýšit oxidační stres, který úzce souvisí se vznikem vrásek. Nezbývá tedy nic jiného, než si zapamatovat jednoduchou mantru: odličovat, odličovat, odličovat.

Mohlo by se vám líbit