Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Účesy vhodné pro ženy po 30, 40 a 50: Najděte si ten svůj, ve kterém zazáříte

Vlasy jsou pro většinu žen věčné téma. Nezáleží na tom, kolik nám je let, řeší je zkrátka téměř každá z nás. Ať už je to péče o ně, jejich barva nebo střih. Účes by se měl odvíjet od několika faktorů – struktury vlasů, tvaru obličeje a v neposlední řadě také od věku. Přinášíme vám proto výčet několika vlasových střihů, které jsou vhodné pro ženy ve 30, 40 a 50 letech.

Aneta Akgül | 25. 04. 2024

Ačkoliv by se to na první dobrou nemuselo zdát jako příliš zásadní, právě věk hraje ve volbě vhodného účesu důležitou roli. Samozřejmě to neznamená, že při každé oslavě narozenin musíte nutně měnit svůj účes. Některé střihy jsou ale pro určité věkové kategorie jako stvořené. V tomto článku si proto představíme několik z těch, na které mohou vsadit všechny ženy, kterým je 30, 40 nebo 50 let. Věříme, že pokud dumáte nad tím, jaký účes se pro vás nejvíce hodí, rozhodně si zde vyberete ten svůj.

 

Mohlo by se vám líbit

Líčení podle Francouzek: Naučte se jednoduchá pravidla, díky kterým bude váš make-up neodolatelný

Francouzské ženy nejsou pouze módními ikonami. Jejich šmrnc a ladná elegance se odráží i v líčení, které mají dokonale v malíku. Inspirujte se a odhalte tajemství vždy krásných a elegantních Francouzek, jejichž vzhled vždy vyvolává obdiv, někdy až trochu závisti.
marianne.cz

Pro ženy po 30 se nejvíce hodí motýlí střih nebo shag

Ženy, kterým je kolem třiceti let, mohou vsadit na účes zvaný shag. Jedná se o střih vlasů inspirovaný vlasovými trendy ze 70. let, který před několika lety ohlásil svůj velký comeback a svou popularitu si drží dodnes. Shag je synonymum pro kombinaci moderního, lehce rockového, ale stále velmi elegantního stylu, který si oblíbily i světové celebrity, jako je například Billie Eilish či Miley CyrusChytře sestříhané vrstvy navíc odvádí pozornost od vrásek v obličeji, které trápí mnohé z nás i v nižším věku.

Další velmi populární účes, který sluší ženám po třicítce, je motýlí střih. Tento lehký, vrstvený účes dodává vlasům pohyb, eleganci a objem. Jeho tvar, podobný motýlím křídlům, lichotí obličeji, což z něj dělá trendy stylovou záležitost číslo jedna. V devadesátých letech si jej oblíbila například herečka Jennifer Aniston.

A pro ty z vás, jež preferují kratší střih vlasů, je vhodnou variantou například francouzský bob, který se mnohdy nazývá Le Petit Bob. Jak již název napovídá, jedná se o kratší verzi klasického bobu. Le Petit Bob působí velmi elegantně, žensky a sofistikovaně. Navíc nádherně odhalí váš krk, což je jedna z největších předností žen.

 

Mohlo by se vám líbit

Vlasový trend z roku 2000 je zpět: Vyzkoušíte znovu „pouf hair“?

Trendy z minulosti se zkrátka vracejí a to i ty pouze pár let staré. Ne u všech je to žádoucí, ale u vlasů sepnutých do vlnky nahoru ano. Zejména nyní s blížícím se létem. Navíc tento trend má nový nádech.
marianne.cz

Ženám nad 40 sluší klasický bob i vlnité vlasy

Mnoho žen nad 40 let často hledá nejrůznější způsoby, jak svůj vzhled alespoň o něco omladit, aniž by musely podstoupit estetické zákroky. Právě dobře zvolený účes vám v tomto ohledu může pomoci víc, než byste čekaly. Na ženách po čtyřicítce vypadá skvěle například klasický vrstvený bob, což je účes, který drží své prvenství ve vlasových trendech již několik sezón. A zdá se, že jeho popularita ještě zdaleka nekončí. Jak již bylo zmíněno, s přibývajícím věkem se přirozeně mění i struktura vlasů, které mohou být ve vyšším věku lámavější, sušší a křehčí než kdy dřív. Právě vrstvený bob po ramena jim dodá dokonalý objem, pohyblivost a sofistikovanost, které jsou pro takové vlasy žádoucí.

Mladistvým dojmem působí i lehce zvlněné vlasy. Proto, pokud je takové nemáte přirozeně, sáhněte po kulmě či žehličce, pomocí níž vykouzlíte sofistikované plážové vlnky během několika málo minut.

 

Mohlo by se vám líbit

Nejžhavější vlasový trend roku 2024 sluší 20letým i 70letým ženám. Vyzkoušejte sexy sestřih s názvem Nirvana

Čeká vás návštěva kadeřníka a vy přemýšlíte o inovaci vašeho účesu? Jenže co když nejste na příliš velkou změnu připravená? Pak je pro vás nejžhavější střih letošního roku to pravé ořechové. S účesem nazývaným Nirvana budete vypadat sexy, rockově a rošťácky. Přitom k žádnému výraznému zkracování vlasů nemusí dojít. Navíc vám bude určitě slušet bez ohledu na věk.
marianne.cz

Po padesátce vsaďte na bob v jedné délce nebo mixie

O popularitě nadčasového bobu jsme se již zmiňovali. Klasický bob je sestříhaný do několika různých vrstev, které dodávají do účesu dokonalý objem. Ženám nad 50 ale vyloženě sluší bob zastřižený do jednotné délky.

Pokud toužíte po krátkém střihu, stejně vhodným účesem je varianta mixie, což je kombinace účesů pixie a mullet. Tento střih se opírá o krátké vlasy, které jsou vzadu na krku o trochu delší. Jeho výhodou je absence pevně stanovené struktury. To znamená, že úprava účesu vám ráno nezabere více, než pár krátkých okamžiků. Mixie střihy často využívají přirozenou texturu vlasů, což znamená, že vlasy stačí nechat přirozeně uschnout nebo použít trochu stylingového produktu pro přidání objemu. A stylový, trendy a šik účes je na světě!

 

Inspirujte se slavnými hvězdami a najděte ideální účes, který vám bude slušet:
Zdroj článku

Související články

Krása
Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Krása
Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Krása
Návrat k přirozenosti: Proč si ženy nechávají odstranit estetické úpravy?

Návrat k přirozenosti: Proč si ženy nechávají odstranit estetické úpravy?

Krása
Redakce testuje: Nejlepší pleťová séra, která vám během pár dní omladí pleť

Redakce testuje: Nejlepší pleťová séra, která vám během pár dní omladí pleť