Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Objevte tajemství dokonalé pleti Korejek. Jejich péče o pleť patří mezi nejlepší na světě

Pokud jste zvyklá věnovat své pleti dostatečnou péči a zajímáte se o skin care, jistě jste už slyšela o korejské kosmetice. Pleť Korejek je pověstná svou dokonalostí a vypadá to, že právě jejich pečující rutina je řešením všech problémů, které s pletí souvisí. Pojďme se podívat, v čem je tak výjimečná a z jakých kroků se skládá.

Jedním z hlavních důvodů, proč se korejská kosmetika proslavila po celém světě, je inovace. Značky korejské kosmetiky jsou vždy o krok napřed, pokud jde o nejnovější výzkumy v péči o pleť. Vyvíjejí stále nové receptury a techniky, které pomáhají řešit celou škálu kožních problémů. Především je ale tato kosmetika známá díky svému jedinečnému složení. Obsahuje složky, které jsou blahodárné v žádné kosmetice z jiných zemí je nenajdete.

Mohlo by se vám líbit

Už jste slyšeli o korejské manikúře?

Někdo nedá dopustit na klasický lak na nehty, jiný experimentuje s gelovými či akrylovými nehty. Pokud byste ale v devadesátých letech vyrůstali v Jižní Koreji, pravděpodobně by vaším nehtovým spojencem byla rostlina jménem netýkavka.
marianne.cz

Účinné složky korejské kosmetiky, které ji dělají jedinečnou

Hlemýždí sliz. Nejznámější inovací korejské kosmetiky je rozhodně používání filtrátu hlemýždího slizu, který se proslavil především díky svým výborným hydratačním účinkům. Zároveň má i hojivý, regenerační a zklidňující efekt. Textura hlemýždí kosmetiky pak skutečně připomíná sliz, ale nemusíte se bát, nebudete mít oslizlý obličej. Produkty s touto netradiční složkou se překvapivě krásně vstřebávají. Sliz se získává tak, že se hlemýždi nechávají v klidném prostředí, kde lezou přes síťku, ze které se po půl hodině odebere to, co po sobě zanechali. Poté se sliz zpracuje a stabilizuje pro výrobu kosmetiky.

Včelí jed. Korejská kosmetika velmi často využívá med, propolis a dokonce i včelí jed. Med je známý pro své antibakteriální vlastnosti. Jed je složený z peptidů, což jsou části proteinů poskládaných z aminokyselin. Peptidy pomáhají pokožku účinně regenerovat. To z nich dělá velmi efektivní zbraň proti stárnutí pleti a tvorbě vrásek. Včelí jed prokrví pleť a zvýší produkci kolagenu, což je další žádaný anti-agingový prvek. Stejně jako sběr hlemýždího slizu ani sběr jedu včelám neubližuje. Včely zanechávají jed na elektrické podložce, což nijak nepoškozuje jejich žihadla, a tak v klidu zase odletí. 

Pupečník asijský. Posledních pár let se z byliny Centella Asiatica stal obrovský hit. Známá je též jako Gotu kola, u nás pak právě jako pupečník asijský. Ten se již dlouho využíval v asijské kuchyni i tradiční medicíně a nyní se objevuje také v pečující korejské kosmetice. Přišlo se totiž na to, že obsahuje aktivní složku madecassoside, která má silné antioxidační a zklidňující účinky.

Zelený čaj. Další dobře probádanou rostlinnou složkou v korejské kosmetice je zelený čaj. Po celé Asii najdete spoustu druhů kvalitního zeleného čaje a některé z nich jsou dokonce speciálně pěstované pro využití v korejské kosmetice. Aktivní látka v zeleném čaji má na svědomí celou řadu výhod, například dokáže zahojit sluncem poškozenou pleť a zklidnit její podráždění. Nesporný je také antioxidační efekt.

Kvasinky. Asijskou kosmetiku proslavilo také využití filtrátu kvasinek. Esence s kvasinkami hydratuje a rozjasňuje pleť a zjemňuje její texturu. Zároveň omezuje tvorbu mastnoty a jemně čistí zanesené póry. Během kvašení vzniká výživná tekutina plná vitaminů, minerálů, aminokyselin a antioxidantů. Tato tekutina se přefiltruje a je připravená jako ingredience do korejské kosmetiky, ve které se objevuje dokonce v koncentraci nad 90 %. 

Dalším důvodem, proč je korejská péče o pleť výjimečná, je minimální obsah složek v produktech. V Koreji věří, že méně je více, a tak si můžete všimnout, že složení se většinou skládá jen z pár nejdůležitějších přísad s největším účinkem. Kromě toho také mnoho korejských značek ustupuje od používání těžkých vonných látek, které mohou být pro pleť potenciálně dráždivé.

Mohlo by se vám líbit

KVÍZ: Jak dobře se staráte o svoji pleť? Otestujte se v našem kvízu

Každá z nás se ráda líbí, touží po bezchybné pleti a chce, aby se jí co nejdéle vyhýbaly známky stárnutí. A to vše ideálně přirozeně, za pomoci kosmetiky, která respektuje pleť i přírodu. Ano, my těmto touhám dokonale rozumíme. Ale...
marianne.cz

Skin care rutina Korejek se skládá z 10 kroků

Dalším aspektem, který je pro korejskou skin care charakteristický, je striktní dodržování rutiny, která se skládá z více kroků. Které to jsou? 

1. Odlíčení olejem

To, že je dvojité čištění pleti samozřejmost, jistě nemusíme zmiňovat. První část spočívá v odlíčení a vyčištění pleti produktem na olejové bázi. Pokud k tomu používáte vatový tampon, je důležité, abyste si pleť a oči příliš nedřela. Olej všechen make-up a nečistoty rozpustí. 

 

2. Vyčištění pleti gelem nebo pěnou

Prvním krokem odlíčení pleti nekončí. Druhá část dvojitého čištění spočívá v důkladném vyčištění pleti produktem na vodní bázi, tedy gelem nebo čisticí pěnou, který následně z obličeje spolu s nečistotami smyjete vodou.

3. Peeling

Pravidelná exfoliace pleti by také neměla ve vaší rutině chybět, ovšem ta se nemá provádět každý den, stačí jednou týdně. Pomocí exfoliace se zbavíte odumřelých kožních buněk, černých teček. Pravidelným používáním peelingu pomůžete zabránit tvorbě akné. Pokud máte citlivou pleť, poraďte se ohledně používání exfoliantu s odborníkem.

4. Tonizace pleti

Korejky používají toner právě v této fázi rutiny. Je to z toho důvodu, že důkladně hydratuje a díky tomu pomůže všem dalším produktům podpořit jejich hydratační účinek. 

5. Pleťová esence

Evropanky nejsou příliš zvyklé tento krok do své rutiny zahrnovat. Přitom má neuvěřitelný účinek a do korejské péče o pleť nezbytně patří. Pleťová esence by měla usnadnit absorpci přípravků, které přijdou na řadu potom, a zvýšit tak jejich hydratační účinky. 

6. Sérum

Sérum na obličej má tak vysokou koncentraci aktivních látek, že se mu žádný krém nemůže rovnat. V porovnání s krémy má i menší molekuly, takže dokáže proniknout hlouběji do pokožky. Proto je dobré vybírat ho pečlivě a zamyslet se nad tím, co vaše pleť potřebuje nejvíc. Pokud řešíte víc problémů najednou, séra je možné vrstvit na sebe, jen pořadí uspořádejte podle textury séra – od těch na vodní bázi po olejová. 

7. Plátýnková maska

Pokud masku používate pouze jednou za čas, měla byste svůj postoj přehodnotit. Korejky totiž plátýnkové masky používají každý den, případně obden. Stejně jako séra, mají různé účinky a řeší různé problémy, takže záleží jen na vás, jakou si vyberete. Není problém je střídat a každý den (nebo obden) sáhnout po jiné. 

8. Oční péče

Zabraňte jemným očním vráskám, aby se vůbec kolem vašich kukadel objevily. K tomu vám pomůže pravidelné používání správné péče o oční okolí. Na trhu existuje spoustu produktů, takže stačí vybrat ten, který do vaší rutiny nejlépe zapadne. 

9. Hydratační krém

Hydratace je alfou a omegou zdravé a zářivé pleti, proto na ní klaďte opravdu velký důraz. Vyberte takový hydratační krém, který udrží v pleti co nejvíce vody po co nejdelší dobu.

10. Ochrana před sluncem

Pokud provádíte skin care rutinu ráno, za hydratačním krémem je ještě jeden důležitý krok, a to ochrana před UV zářením. Po hydratačním krému tedy naneste také krém s dostatečným SPF a to platí, i když je zataženo a máte pocit, že sluníčko nesvítí. Krém s SPF by měl být nezbytnou součástí každé ranní rutiny, za každého počasí, v kteroukoliv roční dobu. 

 

Korejská kosmetika je cenově dostupná 

Posledním ale neméně významným důvodem, proč je korejská kosmetika tak populární, je její cenová dostupnost, a to i navzdory jejím značným účinkům a kvalitním produktům. Díky tomu mohou lidé zkoušet různé produkty a hledat, který způsob péče o pleť je pro ně ten nejlepší. 

Tipy na produkty z korejské kosmetiky. Kde je seženete?
Zdroj článku

Související články

Krása
Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

Krása
Už jste slyšela o antimanikúře? Dejte zelenou přirozeným nehtům

Už jste slyšela o antimanikúře? Dejte zelenou přirozeným nehtům

Krása
Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Krása
Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy